Haberler

Türktraktör Tarım Makineleri'nden Öğrenci ve Çiftçilere Eğitim

TürkTraktör'ün Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" projesi kapsamında 4 yıl önce hayata geçirdiği TürkTraktör Tarım Makineleri Eğitim Laboratuvarlarında, bugüne kadar 241 öğrenci, 32 öğretmen ve 931 çiftçiye eğitim verildi.

TürkTraktör'ün Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" projesi kapsamında 4 yıl önce hayata geçirdiği TürkTraktör Tarım Makineleri Eğitim Laboratuvarlarında, bugüne kadar 241 öğrenci, 32 öğretmen ve 931 çiftçiye eğitim verildi.

TürkTraktör'den yapılan yazılı açıklamada, eğitim verilen 241 öğrenciden 124'ünün mezun olduğu, ortaöğretim düzeyinde mesleki eğitiminin önemini ve kalitesini artırmak, mesleki bilgi ve tecrübeye sahip kalifiye insan gücü oluşturmak ve özel sektör ile okullar arasında iş birliği sağlamak amacıyla geliştirilen proje kapsamında bugüne kadar 931 çiftçi ve 32 öğretmenin de eğitimlerden yararlandığı ifade edildi.

Açıklamada, Ankara'da Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Amasya'da Gökhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa'da Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şanlıurfa'da GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere 4 ayrı meslek lisesinde kurulan TürkTraktör Tarım Makineleri Eğitim Laboratuvarları ile mezun öğrencilerin öncelikli olarak TürkTraktör bünyesinde veya satış, servis ya da bayi ağında istihdam edilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, uygulamalı eğitim için öğrencilere en üst teknolojiye sahip makine laboratuvarları kurduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Tarım sektöründe mesleki ve teknik eğitim büyük önem taşıyor. Çünkü artık dünya değişiyor. Sürekli gelişen ve yenilenen teknolojilere vakıf olmak gerekiyor. Modern tarıma yön veren şirket olmanın getirdiği sorumlulukla en üst teknolojiye sahip makine laboratuvarları kuruyoruz. Öğrencilerin uygulamalı eğitim görmesi için ilgili atölyeleri de işin içine katarak başta traktör olmak üzere gerekli motor, şanzıman ve atölyede kullanılan bakım onarım ekipmanlarını onlara sağlıyoruz. Ülkemizde tarım sektörünün gelişiminin yanı sıra mezun olan öğrencilerimizin istihdam edilmesini sağlamayı ve öğrencilerimizin yetkinliklerini artırmayı hedefliyoruz."

Kaynak: AA / Güncel

Hamidiye Amasya Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Napoli Barcelona maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Napoli Barcelona maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Porto Arsenal maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Porto Arsenal maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool Luton Town maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Liverpool Luton Town maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Porto Arsenal maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Porto Arsenal maçı kaç kaç, canlı maç skoru! CHP Saruhanlı'dan aday çıkardı mı, belediye başkan adayı kim oldu? Zeki Bilgin Saruhanlı'da aday mı? Mansur Yavaş'ın mal varlığı ne kadar 2024? İşte Mansur Yavaş'ın serveti! Napoli Barcelona maçı CANLI izle! 21 Şubat Napoli Barcelona maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Porto Arsenal maçı CANLI izle! 21 Şubat Porto Arsenal maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! (PORTO-ARSENAL) TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Şubat TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! EXXEN canlı maç izle! (NAPOLİ-BARCELONA) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 21 Şubat EXXEN spor canlı izle! Liverpool - Luton Town maçı CANLI izle! 21 Şubat Liverpool - Luton Town maçı canlı yayın izle! 21-22 Şubat hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 21-22 Şubat benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Cassidy Goldstein nerede ve ne zaman doğdu, buluşunun adı ne?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title