Türkiye İş Bankası Atatürk Uluslararası Kadın Ustalar Turnuvası'nın Ödül Töreni Yapıldı

Türkiye İş Bankası ve Satranç Federasyonu Tarafından Düzenlenen 'Türkiye İş Bankası Atatürk Uluslararası Kadın Ustalar Satranç Turnuvası'nın Ödül Töreni Yapıldı.

Türkiye İş Bankası Atatürk Uluslararası Kadın Ustalar Turnuvası'nın Ödül Töreni Yapıldı

Türkiye İş Bankası ve Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen ''Türkiye İş Bankası Atatürk Uluslararası Kadın Ustalar Satranç Turnuvası''nın ödül töreni yapıldı.

Türkiye İş Bankası Müzesi'ndeki ödül törenine Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Kalmukya Cumhurbaşkanı ve FIDE Başkanı Kirsan Ilyumzhinov ile Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı da katıldı. Törende konuşan Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, organizasyonun Türkiye'de gerçekleştirilmesini sağlayan kuruluşlara teşekkür ederek, ''Satrançta birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptık. Bayanlar 2010 Dünya Satranç Şampiyonası'nı ülkemizde gerçekleştirecek potansiyele ve organizasyona sahibiz.

İnşallah federasyonumuz, Türkiye İş Bankası ve FIDE ile görüşerek, böyle bir organizasyonu ülkemizde gerçekleştirmenin mutluluğunu birlikte yaşarız'' dedi.

FIDE Başkanı Kirsan Ilyumzhinov da bu turnuvayı ilk kez düzenleyen ve başarılı bir organizasyon yapan Türkiye'nin, 2010 Dünya Satranç Şampiyonası'nı da düzenleyebileceğini söyledi.

Turnuvada birinci olan Çinli Hou Yifan'a ödülü Bakan Başesgioğlu tarafından, ikinci olan İsveçli Pia Cramling'e FIDE Başkanı Ilyumzhinov tarafından ödüllleri verildi. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince ise, 3. olan Çinli sporcu Xhe Zhao'ya kupa ve madalyalarını verdi. Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı da Ersin Özince'ye bir plaket sundu.

(KÇ-AC-OK-S)