Türk Telekom, Finale Yükseldi

Beko Basketbol Ligi Play-off Yarı Final Serisi 3. Maçında Türk Telekom, Sahasında Beşiktaş Cola Turka'yı Çekişmeli Bir Mücadelenin Ardından 75-71 Mağlup Etti ve Seride Durumu 3-1 Yaparak Finalde Fenerbahçe Ülker'in Rakibi Oldu.

Türk Telekom, Finale Yükseldi

Beko Basketbol Ligi play-off yarı final serisi 3. maçında Türk Telekom, sahasında Beşiktaş Cola Turka'yı çekişmeli bir mücadelenin ardından 75-71 mağlup etti ve seride durumu 3-1 yaparak finalde Fenerbahçe Ülker'in rakibi oldu.

Karşılaşmanın bitmesiyle birlikte finale yükselen Türk Telekomlu basketbolcular ve teknik heyet büyük mutluluk yaşadı. Salonda başlayan mutluluk soyunma odasına kadar sürdü. Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, sırasıyla Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka'yı elediklerini hatırlatarak, iki zorlu seriden çıktıklarını söyledi. Fenerbahçe Ülker ile çok zevkli bir final serisi oynayacaklarını ifade eden Sunter, "Finali hak ettik. Çok iyi bir mücadele ortaya koyduk. Bütün maçlar çok zor geçti, ama üstesinden geldik. Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka'ya karşı bu sezon oynadığımız 10 maçın 8'ini kazandık. Artık sırada final var. Fenerbahçe Ülker, geçen senenin şampiyonu. Bizim de kupa şampiyonu unvanımız var. Çok zevkli bir seri olacak. Uzun yıllardan sonra Türkiye Kupası'nı Ankara'ya getirmiştik. Şimdi sırada lig şampiyonluğu var" diye konuştu.

Türk Telekom Basketbol Koordinatörü İrfan Yücesoy ise, yarı finalin artık geride kaldığını ve final serisine konsantre olacaklarını belirterek, "Yarı finalde normal sezonun liderine karşı oynadık. Çok sert bir seri oldu. Sert geçen bu serinin, bize finalde fayda sağlayacağını düşünüyorum. Yarı final serisi çok güzel geçti ama bunu unutmalıyız. Final serisini şampiyonlukla taçlandırmak istiyoruz" dedi.

Mavi-beyazlı oyuncular Barış Özcan ve Tutku Açık, Beşiktaş Cola Turka karşısında zorlu maçlar oynayarak finale çıktıklarını belirterek, final serisinde Fenerbahçe Ülker'i de geçerek şampiyon olmak istediklerini söyledi.

Beşiktaş Cola Turka'nın genç oyuncusu Sinan Güler ise, çok iyi mücadele etmelerine rağmen Türk Telekom'a elenmenin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti.

(EKO-İY-İY-D)

Kaynak: İHA