Tunceli'de "Benekli Anadolu Semenderi" ailesi görüntülendi - Haberler
Haberi Paylaş

Tunceli'de "Benekli Anadolu Semenderi" ailesi görüntülendi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Tunceli'de "Benekli Anadolu Semenderi" ailesi görüntülendi Tunceli'de yağmurların ardından uluslararası anlaşmalarla koruma altında bulunan tür olan "Benekli Anadolu semenderi"ailesi görüntülendi.

Tunceli'de "Benekli Anadolu Semenderi" ailesi görüntülendi

TUNCELİ - Tunceli'de yağmurların ardından uluslararası anlaşmalarla koruma altında bulunan tür olan "Benekli Anadolu semenderi"ailesi görüntülendi.

Tunceli'de son birkaç gündür devam eden yağmur yağışının ardından kentin farklı noktalarında uluslararası anlaşmalarla koruma altında bulunan "Benekli Anadolu semenderler" ortaya çıktı. Çoğunlukla Çemişgezek İlçesi'nde Tağar Vadisi'nde görülen semenderler doğa fotoğrafçılarının da ilgisini çekti. Fotoğrafçılar, semenderleri fotoğraflama keyfini yaşadı.

Arkadaşlarıyla doğa fotoğrafı için Tagar Vadisi'ne giden Onur Balcı, "Burada semender ailesine denk geldik ve fotoğrafladık. Bu türlere herkesin sahip çıkması gerekiyor" dedi.

Kentte, semenderler ilk kez 2015 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi" dahilinde tespit edilmişti.Semenderler, uluslararası anlaşmalarla koruma altına alınması gereken bir tür olarak biliniyor.

Tunceli'de Benekli Anadolu Semenderi ailesi görüntülendi

Tunceli'de Benekli Anadolu Semenderi ailesi görüntülendi

Tunceli'de Benekli Anadolu Semenderi ailesi görüntülendi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title