Haberler

Trabzon Valiliği İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Trabzon Valisi Dr.Recep Kızılcık, 2011 yılında yürütülen projelerde yüzde 86 nakdi, yüzde 81 fiziki gerçekleşme sağlandığını söyledi.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, 2011 yılında yürütülen projelerde yüzde 86 nakdi, yüzde 81 fiziki gerçekleşme sağlandığını söyledi. Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü 134 Milyon TL harcama ile 2011 yılında ilk sırada yer aldı.

Trabzon İl Koordinasyon Kurulu 2012 Yılı Koordinasyon Kurulu 1. Toplantısı Trabzon Valiliği A Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık'ın başkanlık yaptığı toplantıya belediye başkanları, ilçe kaymakamları, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşları ve İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

Trabzon'da kamu yatırımlarının 2011 yılı sonu itibariyle değerlendiren Vali Kızılcık, "22 yatırımcı kuruluş 14 ana sektör ve değişik alt sektörlerde 5,3 Milyar TL toplam tutarı olan bin 687 adet proje üzerinde çalışmalarını sürdürmüştür. Bu projeler için 2011 yılında genel, özel idare ve döner sermaye bütçelerinden toplam 493 Milyon TL ödenek tahsis edilmiş olup, 2011 yılı sonu itibariyle 422 Milyon TL harcama yapılarak yüzde 86 nakdi, yüzde 81 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır" dedi.

Yatırımların kamu sektörü itibariyle değerlendirilmesinde ulaşım sektörünün birinci sırada yer aldığını ifade eden Vali Kızılcık, "Ulaştırma sektörü 164 Milyon TL harcama ve toplam harcamanın yüzde 39 ile ilk sırada yer alırken, eğitim sektörü yaklaşık 55 Milyon TL harcama ve toplam harcamanın yüzde 13'ünü oluşturarak ikinci sırada, genel idare sektörü ise, 42 Milyon TL harcama ve toplam harcamanın yüzde 10'unu oluşturarak üçüncü sırada yer almıştır" diye konuştu.

Vali Kızılcık, kuruluşlar bazında yatırımları da değerlendirerek açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü 134 Milyon TL harcama ile ilk sırada yer alırken,

bu kuruluşu yaklaşık 52 Milyon TL harcama ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 50 Milyon TL harcama ile DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ve 48 Milyon TL harcama ile İl Özel İdaresi izlemiştir. Trabzon'da 2011 yılı sonu itibariyle 971 proje tamamlanmıştır. Bu projelerin 937 adetine bu yıl içerisinde başlanmış ve tamamlanmış, kalan 34 adeti ise 2011 yılından önce başlanan ve bu yıl tamamlanan projelerdir. Halen üzerinde çalışılan 284 projenin 234'üne bu yıl başlanmış, 50'sine ise 2011 yılında önce başlanarak, çalışmaları süratle devam etmektedir." - TRABZON

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Trabzon Valiliği Recep Kızılcık Yerel Haberler

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

Çiçek Dilligil ve Bora Öztoprak'ın oğulları cinsiyet değiştirmişti! İşte son hali

Çiçek Dilligil ve Bora Öztoprak'ın oğulları cinsiyet değiştirmişti! İşte son hali

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Bakmadan Geçme

Kızıldeniz'de tansiyon tavan! İsrail'e giden dev gemiyi füzelerle imha ettiler

Kızıldeniz'de tansiyon tavan! İsrail'e giden dev gemiyi füzelerle imha ettiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title