Haberler

Ulaş Yeşilyurt: İlk dövmesini yaptıracaklara önemli tavsiyeler!

Güncelleme:

Vücudunuzda ömür boyu taşıyacağınız dövmeye karar verdiniz ve şimdi dövme sanatçısıyla buluşmaya hazırsınız. Peki dikkat etmeniz gereken konuları biliyor musunuz? Dövme sanatçısı Ulaş Yeşilyurt, ilk dövmesini yaptıracaklara önemli tavsiyelerde bulundu.

Son dönemin popüler dövme sanatçılarından Ulaş Yeşilyurt, dövme yaptırmak isteyenlerin sürecin ilk adımında nasıl bir figür istediklerini netleştirmeleri gerektiğini söyledi: "Dövme yapımının bana göre en önemli adımı bu; kişinin ne yaptırmak istediğine karar vermesi. Dövme kişiye özel bir sanat eseridir, biriciktir. Eğer siz de dövme yaptırmayı planlıyorsanız önce ne istediğinize karar verin. Sadece şekline değil, vücudunuzun neresine hangi büyüklükte dövme yaptırmak istediğiniz de önemli."

DOĞRU DÖVME SANATÇISINI BULUN

Ulaş Yeşilyurt'a göre sürecin ikinci adımı, dövme salonu ve dövme sanatçısı seçmek: "Hayalinizdeki dövmeyi hayata geçirebilecek dövme sanatçısını bulmanız önemli. Bunun için beğendiğiniz tarzda dövmeler yapan sanatçıları araştırıp önceki işlerini inceleyebilirsiniz." Bir başka önemli nokta da hijyen: "Dövme yaptırılan yerin steril olmasına, kullanılan ekipmanların sadece size özel olup olmadığına çok dikkat edin."

SAKIN ALKOL ALIP DÖVME YAPTIRMAYIN

Dövmenin çok acı veren bir işlem olduğunu düşünenlerin de bulunduğunu belirten Yeşilyurt, "Dövme yapılırken duyulan acı, dayanılmayacak kadar büyük değil. Sanatçının nasıl çalıştığı ve dövmenin nereye yapıldığı da acı faktörünü etkileyen unsurlar. Acıyı daha az hissedeceğini düşünerek dövme yaptırmaya alkol alıp gelenler var. Ancak kesinlikle alkol alınmaması gerektiğini, kanı sulandıracağı için işlerin daha da zorlaşacağını belirtmeliyim" dedi.

YAPIMI KADAR BAKIMI DA ÖNEMLİ

Dövme yapılan bölgenin bakımının da en az yapım aşaması kadar önemli olduğunu dile getiren Ulaş Yeşilyurt, "Dövme yapılan bölgeyi kaşımamak, nemli tutmak, darbelerden, direkt güneş ışığından ve çok sıcak sudan korumak gerekiyor. Hiçbir şekilde derisini soymayın, bırakın kendi kendine iyileşsin" diye konuştu.

Kaynak: Haberler.com / Toplum

Toplum Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title