Tezkere Asla Bir Savaş Kararı Değildir

Tezkere Asla Bir Savaş Kararı Değildir

10.10.2012 15:04 | Son Güncelleme: 10.10.2012 15:04
Tezkere Asla Bir Savaş Kararı Değildir

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Bayraklı İlçe Kaymakamı Kaan Peker'den ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Bayraklı İlçe Kaymakamı Kaan Peker'den ilçenin sorunları hakkında bilgi alarak, Erzurum Çatlılar Kültür ve Dayanışma Derneğini ve Öz Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Ulema, meclis gündemine gelen ve onaylanan tezkere konusu olmak üzere kentsel dönüşüm ve erkene alınması planlanan yerel seçimler konusunda şunları kaydetti;

"Tezkere asla bir savaş kararı değildir. Ülkemizin güvenliği noktasında dışarıdan gelebilecek tehdit ve tehlikelere karşı hükümete askeri seçenekleri kullanabilme yetkisi veren karardır. Bu tezkere Suriye'den ülkemize yönelen tehditlere karşı gerektiğinde askeri seçenekleri kullanmamıza imkan sağlamaktadır. Suriye'den atılan top mermisi 5 vatandaşımızın canına mâl olmuş ve değiştirilen angajman kuralları gereği anında karşılık verilmiştir.

Kentsel dönüşüm noktasında ise amacımız Türkiye'yi pek çok gelişmiş batı ülkeleri gibi afetler karşısında hazırlıklı duruma getirmek ve daha yaşanabilir alanlar oluşturmaktır. Bizler hizmet noktasında kendi içinde yarışan bir siyasi oluşumuz, AK Partili belediyelerimiz hizmet konusunda dünyaya örnek teşkil eder durumda, önümüzde yerel seçimler var halkımız hizmet üretenle üretmeyenin farkında ve eminim sandığa gidildiğinde bunu göreceğiz'' dedi.

Alparslan mahallesinde Bayraklı İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısının evine taziye ziyaretinde bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, diğer ev ziyaretlerini de tamamlayarak ilçeden ayrıldı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title