Temyiz Haberleri

Temyiz haber, Temyiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Temyiz - 06.01.2021
Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi
Başkent Londra'daki Westminster Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, avukatları Julian Assange'ın yen tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tutulduğu Belmarsh Hapishanesinde ciddi risk altında olduğunu söyledi. Avukatlar, 49 yaşındaki Assange'ın ABD'ye iadesi reddedildiği için içeride tutulma gerekçesi kalmadığını savunarak kefaletle veya şartlı olarak serbest bırakılmasını istedi. ABD tarafının avukatları ise Assange'ın daha önce kefaletle serbest bırakılmasının ardından Ekvador Büyükelçiliğine sığındığını hatırlatarak benzer bir durumun yaşanabileceğini öne sürdü. Avukatlar ayıca Belmarsh Hapishanesinde sadece 3 kişide Kovid-19 görüldüğünü savundu. Yaklaşık 1,5 saat süren duruşmanın sonunda hakim Vanessa Baraitser, Assange'ın büyük bir destekçi kitlesi olduğunu ve kaçmaya çalışırsa bu kişilerden yardım alabileceğini belirtti. WikiLeaks'in, ABD'nin devlet sırlarını ifşa etmekle suçladığı Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve ABD Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'ın kaçmasına yardım ettiğini de kaydeden Baraitser, bu gerekçelerle kefalet talebini reddettiğini açıkladı. 92 yaşındaki Assange destekçisi gözaltına alındı Karar, mahkeme dışında bekleyen Assange destekçilerinin tepkisini çekti. Assange'ın derhal serbest bırakılmasını isteyen destekçileri, gösteri düzenledi. Kovid-19 önlemlerini gerekçe gösteren polis, gruba müdahale etti. Müdahale sırasında 92 yaşında olduğu belirtilen bir kişi gözaltına alındı. Süreç Assange'ın kurduğu WikiLeaks, 2010'da, aralarında ABD'nin Irak ve Afganistan'da işlediği suçları da delillendiren çok sayıda gizli belgeyi yayımlamıştı. ABD'nin casuslukla suçladığı ve iadesini istediği Assange, hakkında tecavüz ve cinsel taciz suçlamalarıyla açılan davalar için İsveç'e iadesi gündemdeyken, Haziran 2012'de Ekvador'un Londra Büyükelçiliğine sığınmıştı. Assange, Ekvador'un Londra Büyükelçiliğinden 11 Nisan 2019'da çıkarılarak gözaltına alınmış ve "kefaletle serbest bırakılma şartlarını ihlal etmekten" tutuklanarak Londra'daki Belmarsh Hapishanesine konulmuştu. Mahkeme, Assange'ı bu suçtan 50 hafta hapse mahkum etmişti. 50 haftalık cezasını Eylül 2020'de dolduran Assange'ın iade talebi çerçevesinde tutuklu kalmasına karar verilmişti. 2020 Şubat ayında başlayan iade davası, 4 Ocak'ta sonuçlanmış ve intihar etme riski bulunduğu gerekçesiyle ABD'ye iadesi reddedilmişti. Temyize gideceğini açıklayan ABD, Londra'nın dışındaki Belmarsh Hapishanesinde tutulan Assange'ı bilgisayar korsanlığı ve casusluğun da aralarında olduğu 18 suçtan yargılamak için İngiltere'den iadesini istiyordu.
Temyiz - 06.01.2021
Assange'ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi
Temyize gideceğini açıklayan ABD, Londra'nın dışındaki Belmarsh Hapishanesinde tutulan Assange'ı bilgisayar korsanlığı ve casusluğun da aralarında olduğu 18 suçtan yargılamak için İngiltere'den iadesini istiyordu.
Temyiz - 06.01.2021
Yargıtayın yeni başkanvekilleri 12 Ocak'ta seçilecek
Seçim gününe kadar aday olunabilen süreçte bugüne kadar, ceza bölümünden Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davaların temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16.
Temyiz - 05.01.2021
Sendikal hakları engelleyen genel müdüre 6 ay hapis
Kocaeli 5'inci İş Mahkemesi'nde 2011 yılında Birleşik Metal-İş Sendikası ve 38 işçi tarafından açılan dava, 2012 yılında genel müdür aleyhine sonuçlandı. Tarafların avukatları tarafından temyize götürülen karar, 3 Temmuz 2019 tarihinde Yargıtay 18'inci Ceza Dairesi'nce bozuldu.
Temyiz - 04.01.2021
WikiLeaks'in kurucusu Assange, ABD'ye iade edilmeyecek
ABD'nin kararı temyize götürmesi beklenirken, avukatlarının ise Assange'ın kefaletle serbest bırakılması için başvuru yapacağı açıklandı.
Temyiz - 04.01.2021
Son dakika... Yargıtay'dan 'sadakatsiz eş' davasında özel hayatın gizliliği ihlali kararı
Bir süredir geçimsizlik yaşayan genç çift, 3. Aile Mahkemesi'nde karşılıklı boşanma davası açtı. Davacı karşı davalı kadın, bir süre takip ettiği kocasının özel hayatına dair görüntüleri içeren CD'yi mahkemeye sundu. Mahkeme, kocanın kusurlu olduğuna hükmedip kadın lehine nafaka kararı verdi. Kararı erkek temyiz edince devreye Yargıtay 2.
Temyiz - 03.01.2021
FIFA, Atletico Madridli futbolcu Trippier'in cezasını askıya aldı
İngiliz basınında yer alan haberlere göre Atletico Madrid, İngiltere Futbol Federasyonunun Trippier'e verdiği men cezası için FIFA Temyiz Kuruluna başvuruda bulundu.
Temyiz - 01.01.2021
Son Dakika | Yargıtay, cinsel içerikli sitelere giren kocayı kusurlu buldu
Yargıtay, temyiz edilen Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 2'nci Hukuk Dairesi kararının; kusur belirlemesi ve davalı-davacı kadının maddi ve manevi tazminat isteği yönünden bozulmazına, bozma kapsamı dışında kalan temyize konu diğer bölümlerin ise onanmasına karar verdi.
Temyiz - 31.12.2020
Cezayir'de eski Cumhurbaşkanı Buteflika'nın "gizli kızı"nın 12 yıllık hapis cezası onandı
Cezayir Temyiz Mahkemesi eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın "gizli kızı" olduğunu iddia eden ve yolsuzluk suçlamasıyla 12 yıl hapis cezasına çarptırılan Neşnaşi Zeliha'nın (65) cezasını onadı.
Temyiz - 31.12.2020
Trump'ın kampanya ekibi Wisconsin'deki seçimlerin iptali için mahkemeye başvurdu
ABD Başkanı Donald Trump'ın Wisconsin eyaletinde "Seçim Bütünlüğünü Sağlamak" için ABD Yüksek Mahkemesine Temyiz başvurusunda bulunduğu duyuruldu.
Temyiz - 31.12.2020
Yargıtay'dan flaş şikayet kararı
Üç arkadaşıyla ziyaret ettiği kuafördeki tanıdığını ziyaret eden genç, kuaför çalışanıyla tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesiyle kuaför çalışanı, elindeki makası gence doğru fırlattı. Bu esnada, makasın koltuk altına isabet ettiği genç yaralandı. Hastaneye kaldırılan genç, polise konuyla alakalı şikayetçi olmayacağını ifade etti. Bir süre sonra polise şikayetçi olacağını belirten genç, olaydan ötürü kuaför çalışanından şikayetçi oldu. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davada sanık kuaför çalışanı ceza aldı. Kararı sanık temyiz edince devreye Yargıtay 12.
Temyiz - 28.12.2020
Son dakika haber: Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ'dan AİHM'in Demirtaş kararına tepki Açıklaması
Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Anayasa Mahkemesi gibi AİHM de bir temyiz mercii değildir.
Temyiz - 28.12.2020
Eski Yenimahalle kaymakamı Dündar'a FETÖ'den hapis
Dosyanın temyiz sürecinde Yargıtay 16.
Temyiz - 27.12.2020
Son dakika haberleri | Yargıtay'dan bankaları üzen karar
İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kanser hastası tüketici, banka şubesine gitti. Talep ettiği tutar hayat sigortası poliçesi karşılığında müşterinin hesabına yatırıldı. Bir süre sonra kanser hastası müşteri hayatını kaybedince banka alacağı tahsil etme telaşına düştü. Hayat sigortası poliçesini düzenleyen şirkete müracaat yerine banka, mirasçılar hakkında kredi borcunun ödenmediği gerekçesiyle icra takibi başlattı. Aile, reddi miras kararı çıkartarak icra takibini itiraz etti. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin yolunu tutan banka avukatı bu kez iptalin kaldırılmasını talep etti. Davacı banka, davalıların babaları ile imzalanan İhtiyaç sözleşmesi doğrultusunda vefat eden borçlunun mirasçılarına muacceliyet ihtarnamesi tebliğ edildiğini, bakiye borcun 1 hafta içerisinde ödenmesi için süre verildiğini, verilen süre içerisinde borç ödenmediğinden borcun tahsili için murisin yasal mirasçıları hakkında icra takibi başlatıldığını dile getirdi. Mirasçıların bu takibe itirazda bulunduğunu ileri sürerek vaki itirazın iptali ile icra inkar tazminatına hükmedilmesini istedi. Kredi borcuyla sarsılan acılı aile ise kredinin hayat sigortası poliçesi kapsamında çekildiğini zaten kendilerinin reddi miras kararı çıkarttıklarını belirtmelerine rağmen dertlerini bankaya anlatamadı. Mahkeme, davanın reddine karar verdi. Banka avukatı bu kez kararı temyiz etti.
Temyiz - 24.12.2020
Tunus'un Kalbi Partisi Lideri Nebil el-Karvi, kara para aklama suçlamasıyla hapse makum edildi
Dali, parlamentodaki 217 sandalyeden 30 milletvekiliyle temsil edilen Tunus'un Kalbi Partisi liderinin şu an hapiste olduğunu belirterek, Karvi'nin kararı temyize götürme hakkının bulunduğunu paylaştı.
Temyiz - 24.12.2020
Sabiha Gökçen Havalimanı'nı işgal davasında karar açıklandı
Uzman çavuş olan diğer 21 sanığı 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan ayrı ayrı 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum eden mahkeme, sanıkların tutuklu kaldıkları süre ve dosyanın ikinci defa temyiz sürecini dikkate alarak tahliye edilmelerine karar verdi.
Temyiz - 24.12.2020
Son dakika haber: Sabiha Gökçen Havalimanı'nı işgal davasında karar açıklandı
Uzman çavuş olan diğer 21 sanığı 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan ayrı ayrı 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum eden mahkeme, sanıkların tutuklu kaldıkları süre ve dosyanın ikinci defa temyiz sürecini dikkate alarak tahliye edilmelerine karar verdi.
Temyiz - 24.12.2020
Son dakika... İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'ndan UBER kararına ilişkin açıklama Açıklaması
Bölge adliye mahkemesi kararına karşı Yargıtay'da temyiz yolunun açık olduğu, oda olarak gerekli hukuki sürecin takibinin yapılacağı belirtilen açıklamada, şöyle denildi: "İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olarak, taksi ile yolcuyu bir araya getirecek uygulamaların İBB'den lisans almak şartı ile rekabete açılarak sadece yerli ve milli firmaların yapmasını istiyoruz.
Temyiz - 24.12.2020
Sabiha Gökçen Havalimanı'nı işgal girişimi davasında karar
Uzman çavuş olan diğer 21 sanığı "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım" suçundan ayrı ayrı 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum eden heyet, bu sanıkların, "yaklaşık 4,5 yıldır tutuklu olmalarını, hüküm kesinleşinceye kadar masumiyet karinesinden faydalanacak olmalarını ve dosyanın ikinci defa temyiz sürecini" dikkate alarak tahliye edilmelerine hükmetti.
Temyiz - 24.12.2020
Son dakika gündem: Pakistan'da ABD'li gazeteci cinayeti davasında beraat eden sanıklar "derhal salıverilsin" kararı
Pakistan mahkemesi, 15 Temmuz 2002'de Ömer Said Şeyh'e ölüm cezası, diğer üç sanığa ise cinayetteki rolleri nedeniyle ömür boyu hapis cezası vermişti. Sanıklar, mahkeme kararına itiraz ederek temyize başvurmuştu.
Temyiz - 24.12.2020
8 yıl ceza alan olimpiyat şampiyonu yüzücü Yang, CAS'ta yeniden yargılanacak
Dünya Dopingle Mücadele Ajansından (WADA) yapılan açıklamaya göre, doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinin (CAS) 8 yıl men cezası verdiği Yang'ın İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı temyiz başvurusu kabul edildi.
Temyiz - 23.12.2020
Trump Twitter'dan 4 yılda 25 binden fazla paylaşım yaptı
Trump, federal mahkemeler ve temyiz mahkemelerine de 221 yargıç atadı.
Temyiz - 23.12.2020
Eski yüzbaşı Burak Akın hakkındaki hüküm kesinleşti
Bölge adliye mahkemesinin bu kararı temyiz için Yargıtay'a taşınmamasının ardından kesinleşti ve Burak Akın hakkındaki "yurt dışına çıkma yasağı" kaldırıldı.
Temyiz - 23.12.2020
Trump'ın Irak'ta sivil katliamına karışan 4 eski paralı askeri affetmesi tepki çekti
2015 yılında açıklanan karara göre, katliamda tetiği çeken ilk kişi olarak kayıtlara geçen Slatten ömür boyu hapis, diğer 3 kişi ise 30'ar yıl hapis cezası almıştı. Kararı temyize götüren Slatten'ın cezası, 2019 yılında sona eren davada onanmıştı.
Temyiz - 22.12.2020
Yüce Divan'da yargılanan eski Yargıtay üyelerinin ilk duruşması tamamlandı
Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada, Kurmay Albay Hüseyin Kurtoğlu ile görevi sırasında birlikte çalıştığı 5 personel, "kamu görevinin sağladığı nüfuzu kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan mahkum edildi. Temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 14.
Temyiz - 22.12.2020
Kargoda kaybolan kediye tazminat
Mahkeme, kedinin kaybolmasında kusuru bulunan kargo şirketini toplam 4 bin 500 TL maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Kararı davalı şirket temyiz edince devreye giren Yargıtay 11.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Temyiz Haberleri | Temyiz Haber - Haberler - Sayfa 3 - Temyiz haberleri, son dakika temyiz haber ve gelişmeleri burada. Sudan'da eski rejimle bağlantısı sebebiyle kamudan ihraç edilenler kararın iptalini istedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 02:57:37. #1.14#
title