Haberler

  Sular durulmuyor! Microsoft, Sony'yi yalancılıkla suçladı

  Güncelleme:

  Microsoft, Sony'nin Activision Blizzard'ı satın alma anlaşmasını engellemek için yalan söylediğini ifade etti. İşte detaylar!

  Microsoft,'un Activision Blizzard'ı bünyesine katma girişimi, oyun sektöründe oldukça büyük bir yankıya neden oldu. Bu yankının en önemli etkisi ise oyun şirketlerinden biri olan Sony tarafında oldu. Bugün ortaya çıkan haberle birlikte Microsoft ve Sony arasındaki rekabet de arttı. Microsoft, şirketi Activision Blizzard'ı satın almasının onaylanması durumunda AB düzenleyici kurumuna yalan söylemekle suçladı.

  MICROSOFT, SONY'Yİ YALAN SÖYLEMEKLE SUÇLADI

  Microsoft'un Activision Blizzard'ı 69 milyar dolara satın alacağı haberi, ilk çıktığı andan itibaren dikkat çekti. Bununla birlikte hem oyun sektöründe hem de oyunseverler tarafından tartışılmaya devam etti. En büyük etki ise Sony tarafında görülüyor. Gün geçtikçe iki şirket arasındaki rekabeti artırmaya devam eden bu olayda ise yeni bir iddia ortaya çıktı.

  Microsoft, Sony'yi Activision Blizzard'ı satın almasının onaylanmasıyla birlikte Call of Duty'i PlayStation"da tutma konusunda AB düzenleyici kurumuna yalan söylemekle suçladı. İddialara göre Sony CEO'su Jim Ryan, rakiplerinin niyetleriyle ilgili endişelerini ifade etmek için rekabetten sorumlu Avrupa komisyonu üyesi Margrethe Vestager ile bir araya geldi.

  Bu görüşmenin ardından Microsoft'un iletişimden sorumlusu olan Frank X. Shaw, dikkat çeken iddialarla ortaya çıktı. Sorumluya göre Sony, AB düzenleyicilerine, şirketin Call of Duty için eşitlik teklif etmeye istekli olmadığını ifade etti. Ayrıca Shaw, bu durum için şu ifadeleri kullandı: "Hiçbir şey gerçeklerden bu kadar uzak olamaz."

  Konuyla ilgili Shaw, Twitter'dan bir açıklama yaptı. Açıklamasında, "Sony'ye zaman, içerik, özellikler, kalite, oynanabilirlik ve oyunun diğer tüm yönlerinde eşitlik sağlayan 10 yıllık bir anlaşma teklif ettik." ifadelerine yer verdi. Ayrıca Microsoft'un yaptığı teklifi sözleşme, anlaşma ya da düzenleyici yoluyla uygulamaya hazır olduğunu da ekledi.

  İletişim sorumlusu Shaw, Microsoft'un niyetini de belirtti. "Sony, konsol pazarında lider ve PlayStation oyuncularını Call of Duty ekosisteminin dışında tutmamız mantıksız olur. Amacımız, Call of Duty'i ve Minecraft'ta yaptığımız gibi diğer oyunları dünyanın her yerinden daha fazla insanını erişebileceği hale getirmek."

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Activision Blizzard Microsoft Sony Gamegar Teknoloji Haberler

  Bakan Şimşek konutta yeni düzenlemeyi duyurdu: İsteyene gelir isteyene ev

  Bakan Şimşek konutta yeni düzenlemeyi duyurdu: İsteyene gelir isteyene ev

  Hamas, çatıştıkları İsrail askerlerinden bir kısmını daha rehin aldı

  Hamas, çatıştıkları İsrail askerlerinden bir kısmını daha rehin aldı

  Öğretmenden en büyüğü 12 yaşında 6 kız öğrenciye cinsel istismar! Çocukların anlattıkları tüyler ürpertti

  Öğretmenden en büyüğü 12 yaşında 6 kız öğrenciye cinsel istismar! Çocukların anlattıkları tüyler ürpertti

  Bakmadan Geçme

  Fenerbahçe - İstanbulspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Fenerbahçe - İstanbulspor maçı nereden izlenir? Gülşehir Belediyesi hangi parti? Gülşehir Belediye başkanı hangi partiden seçilmiştir? İşte 2024 İstanbul Gülşehir yerel seçim sonuçları! Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile mi yapılacak? Öğretmenlik atamaları nasıl yapılacak? 25 Temmuz hangi burç? 25 Temmuz'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Temmuz tarihi hangi burç olur? Fenerbahçe - İstanbulspor maçı hangi statta oynanacak? Fenerbahçe - İstanbulspor maçı nerede oynanıyor? BİNGÖL'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! Bingöl'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? Rüzgar Kızılcık Şerbeti'nden ayrılıyor mu? Rüzgar Kızılcık Şerbeti'nden neden ayrılıyor, sebebi ne? KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 26 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 26 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 26 Mayıs Pazar hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi 26 Mayıs hangi burç? 26 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 26 Mayıs tarihi hangi burç olur? 26 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 26 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 26 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Köpeklerin uyutulması nasıl oluyor? Köpek uyutma yöntemi nedir?
  Güldür Güldür'ün Bilal'i gözlerden uzak tuttuğu eşini paylaştı, yorum bombardımanına tuttular

  Güldür Güldür'ün Bilal'i gözlerden uzak tuttuğu eşini paylaştı, yorum bombardımanına tuttular

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title