Haberler

Emekli olunca ne kadar maaş alacağınızı artık e-Devlet'ten öğrenebileceksiniz

Güncelleme:

e-Devlet portalı, vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Siteye, emekli adayları için yeni özellik eklendi. Gerekli şartları sağlayan kullanıcılar, yapacakları basit bir işlemle emekli olunca alacakları olası maaşı artık e-Devlet'ten de öğrenebilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) milyonlarca emeklinin yeni kök maaşını e-Devlet'e yükledi. Bugüne kadar SGK'nın internet sitesi üzerinden yapılan sorgulama artık e-Devlet'ten gerçekleştirilebilecek.

HESAPLAMA NASIL YAPILIYOR?

e-Devlet'ten hesaplamayı yapmak oldukça basit. Öncelikle e-Devlet portalına giriş yapılıyor. Arama motoruna "Ne kadar emekli maaşı alırım" yazılıyor. İlk seçenekte çıkan '4A emekli aylık bilgisi hesaplama'ya tıklanıyor. Gelen ekranlarda istenen bilgiler girildikten sonra alınacak tahmini emekli maaşı ve diğer bilgiler görülebiliyor. Uygun şartları sağladıktan sonra emekli maaşını öğrenmek artık dakikalarınızı alacak. Kullanıcı dostu uygulama, beğeniyle karşılandı..

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Teknoloji

E-Devlet Teknoloji Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 24 Şubat dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 24 Şubat Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi İYİ Parti Erzurum adayı kim? 2024 İYİ Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Canan Uçar kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Veda Bingö kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Saadet Partisi Çorum belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çorum adayı Faruk Cıdık kimdir? Saadet Partisi Çankırı belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çankırı adayı Mustafa Ünver kimdir? Saadet Partisi Çanakkale belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çanakkale adayı Şaban Sarı kimdir? Saadet Partisi Bursa belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bursa adayı İkram Akkaya kimdir? Saadet Partisi Bolu belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bolu adayı İsa Sayın kimdir? Saadet Partisi Bitlis belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bitlis adayı Emrah Yurci kimdir? 24 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Saadet Partisi Bingöl belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bingöl adayı Mehmet Eser kimdir? Saadet Partisi Bilecik belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bilecik adayı Ethem Ersöz kimdir?
500

Yorumlar (25)

osman kara kara:

ne fark eder ne kadar alırsan al alacağın maaş sonuçta çay simit parası bile değil.

261
30
yanıtYanıtla
Mehmet Kahraman:

osman abi nerelisin

yanıt21
yanıt37
mehmet:

mezarda emeklilik. ne alacağın önemli değil. 65 yaşını benim sülalede gören az.

yanıt90
yanıt4
Ayhan:

Merak edilecek düzeyde bir emekli maaşı yok. Açlık sınırının altında bir paranın neyini merak edeyim.

116
2
yanıtYanıtla
haksız mıyım:

maaşın yarısını alırsan sevin...

87
7
yanıtYanıtla
ismail beyaz:

ben kamuda çalışan birisiyim, emekliği günden beklemekteyim günüm dolsun hemen emekli olurum diyordum ama maaş nerdeyse 3/1 e iniyor bu durumda bırak beni hiçbir kamu personeli emekli olmaz,

yanıt117
yanıt4
KILIÇ ASLAN:

En düşük emekli maaşını alacağını görmek için uygulamaya girmemize gerek mi kaldı ? Emeklilerin yarısı artık en düşük emekli maaş gurubunda

69
3
yanıtYanıtla
Samarpan Bhav:

Servise ulaşılamıyor...sistem çöktü

36
5
yanıtYanıtla
sır balıkçı.17:

Emeklinin millet vekili gibi a dan z ye her şeyi gösteren bir maaş çizelgesi dahi yok nereye ne kesiliyor sistemde toplu parası ne kadar e devlette gösterilen yetmez tam bir açıklamalı çizelge istiyoruz ve ACİLEN 8077 tl SEYYANEN ZAM İNTİBAK talep ediyoruz, vesselam.

35
3
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

aslnda biz emekliler maaşlarının ne olacağını öğrenmese alacağımız zaman öğrensek sürpiz olsa hem heyecanlı olur hemde kalbi olan emekliler bu sürpize kalbi dayanamayıp bu dünyadan terki diyar eder bu eziyetteten kurtulur hemde sgk nın maaş ödeyeceği emekli azalmış olur

29
8
yanıtYanıtla
Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title