Haberler

  700 Uydu ile Hızlı İnternet!

  Dünya çapında daha hızlı internet erişimi için 700 uydu fırlatmaya hazırlanan dev isimle tanışın!

  Paypal, SpaceX ve Tesla Motors'un sahibi Elon Musk, çılgın bir projeyle dünyayı değiştirmeye hazırlanıyor:  10 milyar dolarlık bir yatırımla dünya yörüngesine 700 uydu fırlatacak! Bu uydular, dünyanın her köşesine yüksek hızlı internet sağlayacak. Başka bir deyişler, bundan sonra internet'in kralı, Elon Musk olacak.

  Elon Musk'ın planına göre, bu uzaydan internet servisini Mars'a kadar genişletmek de hedefler arasında. Böylece Mars'a gönderilen uzay araçları ile çok daha hızlı iletişim kurulabildiği gibi, Mars'a yapılacak insanlı uçuşlar da kolaylaşacak.

  Elon Musk'ın uyduları dünyadan 750 mil mesafeye yerleşecek. Uydular teorik olarak, kablo internetten daha yüksek hızlar sağlayabilecekler zira uzayda sinyaller, kablolardaki verilerden daha hızlı şekilde hareket edebiliyor.

  Kaynak: Chip.com.tr / Teknoloji

  Tesla Motors Elon Musk Teknoloji Haberler

  ATM'lerde para çekme limitleri değişti

  ATM'lerde para çekme limitleri değişti

  Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

  Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

  Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

  Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

  Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

  Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title