Haberler

Tarım ve Hayvancılık Sektörünün Devleri Develi'de Buluştu

Kayseri'nin Develi ilçesinde gerçekleştirilen 'Tarımda Paylaşarak Öğrenmek' isimli toplantıda, tarım sektörünün devleri bir araya geldi.

Kayseri'nin Develi ilçesinde gerçekleştirilen 'Tarımda Paylaşarak Öğrenmek' isimli toplantıda, tarım sektörünün devleri bir araya geldi.

Pınar süt, Bizim süt, Yağız süt, Sütaş, Biçer süt, Kombassan, Gündönümü hayvancılık, Başak Tarım, Sözen Petrol, Radial Tarım, Bomonti Hayvancılık, Egelico, Taç tarım, Beytur, Zorbey Tarım, Herkül Tarım, Şanlı Hayvancılık, Altılar Tarım işletmeleri gibi ülke genelinde Tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren 40 öncü firma yöneticileri "Tarımda Paylaşarak Öğrenme" toplantısında bir araya geldi.

Sürü yönetimi, süt sağım ve depolamasındaki

teknolojik gelişmeler, süt verimliliği, sütün etkin olması, sütün kalitesinin artırılmasına yönelik konuların da

ele alındığı etkinliğe, Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, ERÜ Develi Seyrani Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Kırnak, ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Palancıoğlu, Gıda Tarım İl Müdürü Özkan Kayacan, Gıda Tarım İlçe Müdürü Murat Hodul ve Bölge işletme temsilcileri de iştirak ettiler.

Toplantının açılış konuşmasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan küçük işletmelerin büyümesi gerektiğini, Saray Tarım İşletmeleri'nin bölge çiftçisi için 'Okul', kendileri için de bir model olduğunu ifade etti. Kayacan şu şekilde konuştu:

"Dünyada söz sahibi olmak istiyorsanız, eti çok yiyeceksiniz. Proteini fazla alacaksınız. Kafamızın çalışması et tüketimine bağlı. Eti çok tüketebilmek için Saray benzeri kuruluşların sayısını ülke genelinde artırmamız gerekli. Biz kurum olarak özel sektörün önünü açacağız" dedi. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Recep Özkan Kayseri Develi Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

İzzet Yıldızhan evli mi? İzzet Yıldızhan'ın eşi kim? Cumartesi günü eczaneler açık mı? Eczaneler Cumartesi günü saat kaça kadar açık? 20 Nisan 2024 Eczane çalışma saatleri! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 20 Nisan dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 20 Nisan Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 20 Nisan Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Irak'taki Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'ye Hava Saldırısı Düzenlendi E Devlet çöktü mü Son Dakika? E Devlet'te sorun mu var 20 Nisan Cumartesi 2024 20 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 20 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 20 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 20 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title