Süleymaniye Haberleri

Süleymaniye haber, Süleymaniye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süleymaniye - 04.10.2020
Irak'ın Süleymaniye kentinde silah deposunda patlama
Irak'ın Süleymaniye kentinde Peşmerge Bakanlığına bağlı bir silah deposunda patlama meydana geldiği bildirildi.
Süleymaniye - 25.09.2020
IKBY bağımsızlık referandumunun üçüncü yılında ne kazandı, ne kaybetti?
Irak ile bölgesel ülkelerin tepkileri sonrası referandumun sonuçlarını donduran IKBY, bu aktörlerle kopma noktasına gelen diplomatik, ekonomik ve siyasi ilişkilerini tamir etmeye çalıştığı bir döneme girdi. İç politikada ise Erbil-Süleymaniye merkezli ihanet suçlamaları, 90'lardakine benzer iç savaş ve bölünme korkuları, derinleşen ekonomik kriz, referandumun olumsuz sonuçlarını hesaplayamayan yönetime ve Kerkük'ten çekilen peşmergeye güvensizlik gibi sorunlarla yüzleşmek zorunda kaldı.
Süleymaniye - 22.09.2020
Şanlıurfa'dan kısa kısa
Haliliye Belediyesi zabıta ekipleri, yaptığı denetimlerde kullanma tarihleri geçmiş 3 bin 426 gıda ve temizlik maddesine el koydu. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, zabıta ekipleri, halk sağlının korunması kapsamında denetimlerine aralıksız devam ediyor. Ekipler, son bir hafta içinde Ahmet Yesevi, Süleymaniye, Devteşti, Şehitlik, Hızmalı, Bağlarbaşı, İpekyol, Yavuz Selim ve Cengiz Topel mahallelerinde bulunan 120 ayrı işletmede yaptığı denetimlerde 3 bin 426 gıda ve temizlik ürününe el koydu.
Süleymaniye - 17.09.2020
Son dakika haberleri: Konya'da 87 yaşındaki kişi, tartıştığı eşini silahla öldürüp intihar etti
Alınan bilgiye göre, Hüseyin Altuner (87), Yaylapınar Süleymaniye Mahallesi Süleymaniye Caddesi'ndeki evlerinin bahçesinde eşi Fatma Altuner (66) ile bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı.
Süleymaniye - 15.09.2020
Macron, Türkiye karşıtlığını Irak siyasetine taşımaya çalışıyor
Öte yandan, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun, PKK'nın, Süleymaniye bölgesinde Kürdistan Yurtseverler Birliğini (KYB) neredeyse tamamen kontrolü altına aldığı yönündeki açıklamasından iki gün sonra 10 Eylül'de, Fransa'nın Erbil Başkonsolosunun Erbil'de KYB'li yetkililerle bir araya gelmesi ise Fransa'nın, Irak'taki Türkiye karşıtlığını partiler düzeyine indirme çabası olarak da okunabilir.
Süleymaniye - 10.09.2020
Irak Başbakanı Kazımi: "Irak'ın egemenliğini ihmal etme lüksümüz yok"
Mustafa Kazımi, sabah saatlerinde Erbil'e giderek temaslara başlamıştı. Iraklı Başbakanın ilk durağı Kürdistan Demokrat Partisi (KPD) Başkanı Mesut Barzani olmuştu. Kazımi'nin Erbil'in yanı sıra Süleymaniye ve Duhok kentleriyle Halil İbrahim Sınır Kapısı'nı da ziyaret ederek incelemelerde bulunması bekleniyor.
Süleymaniye - 10.09.2020
Son dakika haberleri... Irak Başbakanı: "IKBY, Irak'ın önemli ve ayrılmaz bir parçası"
IKBY'nin yapısıyla ilgili de Kazımi, şu ifadeleri kullandı: "Merkezi yönetim ile bölgesel yönetimin tutumları arasında entegrasyon olması önemli. IKBY, Irak'ın önemli ve ayrılmaz bir parçasıdır. Diyalog ve Anayasa tek ve istikrarlı bir Irak'ın geleceğini teminat altına alabilir." KDP Başkanı Barzani de reformların gerçekleştirilmesi ve Bağdat ile Erbil arasındaki askıda kalan sorunların çözümü için tüm taraflarda iyi niyetin bulunduğunu ifade etti. Mustafa Kazımi'nin Erbil'in yanı sıra Süleymaniye ve Duhok kentleriyle İbrahim Halil Sınır Kapısı'nı da ziyaret etmesi bekleniyor.
Süleymaniye - 08.09.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kongolu mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Terör örgütü PKK'nın, Süleymaniye bölgesinde Kürdistan Yurtseverler Birliğini (KYB) neredeyse tamamen kontrolü altına aldığını, şehirleri kontrol ettiğini ve 1000 köyü de elinde tuttuğunu belirten Çavuşoğlu, "PKK'nın buradaki asıl hedefi, Erbil yönetimini ele geçirmektir.
Süleymaniye - 07.09.2020
Osmanlı'yı cihan imparatorluğu haline getiren hükümdar: Kanuni Sultan Süleyman
7 Haziran 1557'de Mimar Sinan'a inşa ettirdiği Süleymaniye Camisi tamamlandı, cuma namazını da Süleymaniye'de kılarak açılışını yaptı.
Süleymaniye - 29.08.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Doğu Akdeniz değerlendirmesi Açıklaması
Şentop, Süleymaniye Camisi'nin restorasyonu sırasında bulunan Mimar Sinan'ın kaybolmuş vakfiyesindeki vasiyeti üzerine, Gürsoy Vakfı'nca kazanlarda pişirilen aşurelerin dağıtımı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Süleymaniye - 29.08.2020
GÜNDEME
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Süleymaniye Camii'nde öğle namazını kılacak, ardından aşure dağıtımına katılacak.
Süleymaniye - 24.08.2020
Son dakika haber: Irak İnsan Hakları Komiserliğinden IKBY'de sükunet çağrısı
Öte yandan IKBY'de Bağdat ile yaşanan petrol gelirimi paylaşımı ve diğer sorunlar nedeniyle memurların maaşlarını alamaması, Süleymaniye ve Halepçe kentlerinde protestolara neden olmuştu.
Süleymaniye - 21.08.2020
Son dakika haber... IKBY, Türkiye'ye karadan seyahat için yeni şartlar getirdi
Açıklamada ayrıca Erbil ve Süleymaniye'deki havalimanlarının uçak seferlerine açık olduğu aktarıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süleymaniye Haberleri | Süleymaniye Haber - Haberler - Sayfa 4 - Süleymaniye haberleri, son dakika süleymaniye haber ve gelişmeleri burada. Canpolat'tan gençlere destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.05.2021 04:57:14. #1.11#

title