Haberler

Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Kayseri'de Başladı

Abone Ol

Talas Belediyesi tarafından Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile birlikte düzenlenen Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Mesafe Yarışması, Ali Dağı'nda başladı. Festival Talas 100. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşen yarışmaya 20'si yabancı 150 sporcu katıldı.

Talas Belediyesi tarafından Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile birlikte düzenlenen Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Mesafe Yarışması, Ali Dağı'nda başladı.

Festival Talas 100. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde 2 bin rakımlı Ali Dağı'nda gerçekleşen yarışmaya 20'si yabancı 150 sporcu katıldı. Ali Dağı'n zirvesinde düzenlenen açılış programında konuşan Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim Yılmaz, Ali Dağı'nın hava sporlarında Türkiye'de en bilinen yerlerden olduğunu söyleyerek, organizasyon için Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'a teşekkür etti. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, artık Türkiye'de hava sporları denilince Ali Dağı'nın akla geldiğini belirterek, "Ali Dağımız sadece yamaç paraşütünde değil, yelken kanat ve model uçak gibi hava sporlarında da önce geliyor. Biz hava sporlarında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. En büyük avantajımız Ali Dağı. Dağın şehir merkezinden 650 metre yükseklikte bulunan bir kule olarak görev yapması ve şehre çok yakın mesafede olması avantajımızı artırıyor. Termik olarak da büyük bir avantaja sahibiz. Diğer ülkelerdeki yerlere bakıldığında hava kalma süresi buradaki kadar mümkün değil. Burada yarışma boyunca her gün uçuş yapılabiliyor. Bu avantajımızın ileride daha da ses getirerek dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapma konusunda katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bugüne kadar da 10'un üzerinde uluslararası şampiyona gerçekleştirdik" dedi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Kayseri turizminin en önemli destinasyonlarından birinin Ali Dağı olduğunu ifade ederek, "Buraya zenginleştirmek, geliştirmek, ulusal ve uluslararası boyutta tanıtımına vesile olmak amacıyla sayın valimiz başta olmak üzere canla başla çalışıyoruz. Ali Dağı'na çıkınca da Kayserimiz bir başka güzel görünüyor. O açıdan Talasımızın bu güzide yeri bizim için çok anlamlı. Şehre yakınlığı bakımından her türlü spor için önemli ama yamaç paraşütü ve diğer hava sporları açısından da önem arz etmekte. Yarışmanın sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum. Talasımızın değerli çalışkan belediye başkanına bu çalışma ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de şehrin özelliklerinden bahsederek, "Kayseri ile ilgili hep sanayi, ticaret, girişimciler şehri olduğunu bilirdim. Ancak Kayseri'ye atandıktan sonra gördüm ki Kayseri aynı zamanda bir turizm şehri. Spor konusunda çok büyük imkanları olan bir şehir. Potansiyeli yüksek bir şehir. Talas Belediyemiz burayla ilgili ciddi bir çaba sarf etti. Artık bize Türkiye şampiyonaları yetmez. Federasyonumuzdan sonraki dönem dünya şampiyonalarını buraya almalarını istiyoruz. Biz bunun için elimizden geleni yapmaya hazırız. İnşallah burada güzel yarışlar olur. Kayserimizin tanıtımına büyük katkı olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından yarışma Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın telsizden sporculara kalkış anonsuyla başladı.

Kayseri semalarını yamaç paraşütleriyle renklendiren şampiyona 12 Ağustos Cumartesi gününe kadar devam edecek. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Toros Dağları Türkiye Talas Spor Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title