Haberler

Savcılıktan Tahliye Bildirisi!

Güncelleme:

Futbolda şike soruşturmasının bazı tutuklu sanıkları için yapılan tahliye talepleri savcılık tarafından değerlendirildi.

3 Temmuz'da başlayan futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 14 Temmuz tarihinde bu yana tutuklu yargılanan Beşiktaş teknik direktörü Tayfur Havutçu, futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve protokol müdürü Ahmet Ateş'in tutukluluk hallerinin bu akşam saatlerinde son bulması bekleniyordu.

14 Nisan'da yürürlüğe giren 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'nun 8 maddesi dün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılan oturumda değiştirilmişti. Kanunda yapılan en önemli değişiklik ise spor müsabakasının sonucunu etkilemek amacıyla bir başkasına kazanç veya sair menfaat temin eden kişilere 5-12 yıl arası ön görülen hapis cezasının 1-3 yıla inmesi oldu. Yapılan bu değişiklik sonrası 14 Temmuz'dan bu yana Metris Cezaevi'nde tutuklu yargılanan Havutçu, Ateş ve Adalı'nın tahliye olmaları için avukatları bugün savcılığa dilekçe vermişti. Ancak şike soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Berk'in bu başvuruları redettiği açıklandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Havutçu'nun avukat Nail Gönenli savcının dilekçeleri redettiğini ve taleplerinin nöbetçi mahkemeye taşındığını ifade etti. Bu akşam nöbetçi mahkeme tutukluluğun kalkması konusunda yapılan başvuruların kararını verecek.

SAVCI BERK: "ŞİKEDE TAHLİYE TALEPLERİ REDDEDİLSİN"

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yapılan değişikliğin Meclis'te kabul edilmesinden sonra aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu şüphelilerin tahliye talepleriyle ilgili soruşturma savcısı "ret" yönünde görüş bildirdi. Yasa değişikliğinin Meclis'te kabul edilmesinin ardından şike soruşturmasında tutuklanan Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Tayfur Havutçu, Serdar Adalı, Ahmet Ateş, Korcan Çelikay, Ümit Karan'ın avukatları, bu sabah tahliye talebinde bulundu.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin değerlendirileceği tahliye talepleri için soruşturmayı yürüten Savcı Mehmet Berk'ten görüş alındı. Taleplere ilişkin mütalaasını veren Savcı Mehmet Berk şüphelilerin, "Tahliye taleplerinin reddi" yönünde karar verilmesini istedi. Savcı Berk, yasanın henüz yürürlüğe girmediğine dikkat çekerek soruşturma sürecinde şu aşamada bir değişiklik olmadığını kaydetti.

Kaynak: Sporx.com / Spor

Spor Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Kızıldeniz'de tansiyon yüksek! Husiler, biri ABD'ye ait 3 gemiyi füzelerle yerle bir etti

Kızıldeniz'de tansiyon yüksek! Husiler, biri ABD'ye ait 3 gemiyi füzelerle yerle bir etti

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden 'Neden' sorusuna 'Sadece Allah rızası için' yanıtı

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden "Neden" sorusuna "Sadece Allah rızası için" yanıtı

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title