Haberi Paylaş

Göztepe resmen yabancı iş insanına devredildi! İngiliz ekibi Southampton'dan jet hızında mesaj geldi

Spor Haberleri

Geçen sezon Süper Lig'den 1. Lig'e düşen Göztepe'nin çoğunluk hissesi, Danimarkalı iş insanı Rasmus Ankersen'in CEO'luğunu yaptığı Sport Republic'e devredildi. İşlemlerin resmiyet kazanmasının ardından Sport Republic bünyesindeki İngiliz ekibi Southampton, Göztepe'ye sosyal medyadan "Hoş geldin." dedi.

8 yıldır Göztepe'nin hisselerinin çoğunu elinde bulunduran ve geçen sezon içinde başkanlık dahil tüm görevlerinden istifa eden Mehmet Sepil, kulübün çoğunluk hissesini Sport Republic'e devretti.

Göztepe'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, "İmzalar atıldı. Sport Republic ve Göztepe artık birlikte." ifadelerine yer verildi. Sport Republic bünyesinde bulunan İngiliz ekibi Southampton ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımla, Göztepe'ye "Hoş geldin." dedi.

Göztepe resmen yabancı iş insanına devredildi! İngiliz ekibi Southampton'dan jet hızında mesaj geldi

Danimarka'da Midtjylland'da takım sorumlusu olarak göreve getirilen ve takımı uluslararası başarıya ulaştıran 39 yaşındaki iş insanı, kulübü şampiyon yaparak, Avrupa arenasına çıkardı. Rotayı İngiltere'ye çeviren Ankersen ilk olarak Brendford'ta görev aldı. Brendford'u yaklaşık 6 yıl boyunca yöneten Ankersen, kulübü 74 yıllık tarihinde ilk kez Premier Lig'e çıkardı. İngiltere'de 2021 yılında Sport Republic adlı bir spor fonunun kurucu ortaklarından olan Ankersen, 2021'de Southampton'ın sahibi oldu. Futbolculuk geçmişi de bulunan Ankersen'in 18 yaşında Midtjylland formasıyla çıktığı ilk maçta yaşadığı ciddi sakatlık sonrası futbol hayatı sona erdi. Ancak futboldan kopmayan Ankersen, Midtjylland'ta teknik adamlık görevi üstlenip, altyapı projeleri geliştirdi. Danimarka'da Midtjylland efsanesini yaratan adam olarak anılan Rasmus Ankersen, genç yaşına rağmen futbola yaptığı yatırımlarla adını dünyaya duyurdu.

Göztepe resmen yabancı iş insanına devredildi! İngiliz ekibi Southampton'dan jet hızında mesaj geldiRasmus Ankersen

Rasmus Ankersen, Göztepe Sportif AŞ'de Mehmet Sepil'in hisselerini resmen devralırsa Türk sporuna ilk yabancı yatırım olacak. Avrupa'da birçok kulüp, ABD, Çin, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden yatırımcılar tarafından yönetilirken, İzmir'in 1925 yılında kurulan 97 yıllık temsilcisi Göztepe, Türk futbolunda ilk yabancı yatırım alan kulüp olacak. Mehmet Sepil, daha önce yaptığı basın açıklamasında Ankersen'le görüştüklerini doğrulayıp kulübün küme düşerek gelirlerini azalmasıyla ibrenin yerli yatırımcılara döndüğünü açıklamıştı.

Haberler.com - Spor

Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

Bu takımında bahtı ve yüzü gülmüyor, amatör ligteydi aliağasporu satın aldılar göztepe battı gitti isim değiştirdiler sonra yine şimdi ligten düştüler , bide üstüne yine satıldılar. Gerçek göztepe kapandı gitti buda gider.

baklavacı çeto :

hayırlı olsun mu diyelim yoksa demeyelim mi onu bilemem ama takımlar sorumsuz kişilerin elinde sportif kazançları çarçur edileceğine başkasına gitsin daha iyi.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title