Haberler

Dursun Özbek: Bölgeden elimizi çekmemenin önemli olduğunu düşünüyorum

Güncelleme:

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmaları gerektiğini vurgulayarak, 'Bölgeden elimizi fiziki olarak çekmemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum' dedi.

- Dursun Özbek : "Bölgeden elimizi fiziki olarak çekmemenin önemli olduğunu düşünüyorum"

İSTANBUL - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, deprem bölgesiyle temas halinde olmaları gerektiğini vurgulayarak, "Bölgeden elimizi fiziki olarak çekmemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Galatasaray Divan Kurulu Şubat ayı Olağan Toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda gerçekleştiriliyor. Toplantıda Galatasaray Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan, sarı-kırmızılıların 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından kulübün yaptığı çalışmalar hakkında divan kurulu üyelerine bilgi verdi. AKUT Vakfı 2. Başkanı Saydun Gökşin de GS Arama Kurtarma Ekibi ve çalışma kapsamına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek : "Bölgeden elimizi fiziki olarak çekmemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek toplantıda yaptığı açıklamada, felaketin yıl dönümünde deprem bölgesinde Kahramanmaraş'ta olduğunu ifade ederek, "Depremin üstünden 1 sene geçti. Dün bölgedeydik, Maraş'a gittik. Büyük afete uğramış bölge insanının beklentileri neler. İlk gün itibarıyla bazı acil yardım malzemesi olabilir, konaklama için mekanlar olabilir, iş gücünün göçmemesi için kalıcı konutlar olabilir fakat bütün bunlar zaten yapıldı. Bana göre bölge insanının beklentilerinin en önde gelenlerinden birisi de bizlerin sürekli bölgede temas halinde olmaları, onlarla kucaklaşmaları, onlarla el sıkışmaları ve hal-hatır sorma gibi konular, yardımların önünde geliyor. Yaptığımız ziyaretlerde insanlar geliyor, 'Başkanım hoş geldin' diyor. Kullandıkları ifadeler, bizlere söyledikleri, konuşurken ağlayarak bizlere ifade ettiği şeyler, bu dokunuşun çok önemli olduğu hissini bende uyandırdı. Mezarlığa hayatını kaybeden insanlara Fatiha okumak için gittik. Yaşlı bir bey geldi, 'Başkanım, iki tane oğlumu bu depremde kaybettim. Aslan gibi iki delikanlı. Bunlar Galatasaraylıydı. Başkan olarak bir Fatiha okumaz mısın?' dedi. Okudum, dertleştim biraz kendisiyle. Orada her şeyi yaparız fakat bölgeden elimizi fiziki olarak çekmemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda felaketler, erdemleri sergileme zamanıdır. Biz de ülkemizin en organize sivil toplum kuruluşu olduğumuzun bilinciyle gücümüzü ve kaynaklarımızı harekete geçirdik. Gelecek için de kalıcı ve sürdürülebilir adımlar attık. AKUT eğitmenlerine teşekkür gönderiyorum. Sözlerimizi 2017 yılında genç yaşta kaybettiğimiz Şevket Keresteci kardeşimi anarak yapmak istiyorum. Sana ve 6 Şubat depreminde hayatları kaybetmiş bütün kardeşlerimize rahmet diliyorum, değerli ailelerine sabırlar diliyorum" diye konuştu.

Daha sonra AKUT Vakfı iş birliği ile sarı-kırmızılıların kurulan ilk müdahale ekibi eğitmen adayları da beraatlarını aldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Dursun Özbek Galatasaray Deprem Sivil Toplum Deprem Spor Güncel Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Bakmadan Geçme

Osman Beşel kimdir? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hangi partiden seçildi? KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680
Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title