Sosyal Güvenlik Reformu Vatandaşlara Anlatıldı

Sosyal Güvenlik Reformu Vatandaşlara Anlatıldı

Malatya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Yeni Çıkan Sosyal Güvenlik Reformunu İşveren ve Muhasebecilere Anlattı.

Sosyal Güvenlik Reformu Vatandaşlara Anlatıldı

Malatya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, yeni çıkan sosyal güvenlik reformunu işveren ve muhasebecilere anlattı.

Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen eğitim toplantısına Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Sırrı Günaydın, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Atlaş, Esnaf Odaları Birliği Başkan Yardımcısı Orhan Özbek, muhasebeci ve iş verenler katıldı.

Eğitim semineri öncesinde bir konuşma yapan Malatya Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Metin Sümer, sosyal güvenlik konusunun insanlarda yeterli düzeyde oluşmadığını be nedenle yeni oluşturulan Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlükleri ile norm ve standartların yakalanmasını amaçladıklarını söyledi. Kayıt dışı iş gücünün engellenmesi ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet vermeyi hedeflediklerini kaydeden Sümer, "İnsanlarımız yeni çıkan yasadan mutlaka faydalansınlar. Borçların yeniden yapılandırılması kanunu ile birlikte sigorta prim borçlarının ödenmesi kapsamında sigortalı ve iş verenlere tanınan süre 28 Temmuz tarihinde sona erecek" dedi.

Eğitim toplantısında daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu İzleme Değerlendirme Bilgilendirme ve Kontrol Daire Başkanı Recep Levent, "Sosyal Güvenlik ve Prim Borçlarının Yapılandırılması" konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

(FD-OÇ-Y) 25.06.2008 17:07 TSİ