Son Dakika: Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar 22 Haziran'da başlıyor

Son Dakika: Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar 22 Haziran'da başlıyor

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Son dakika: Koronavirüs vakalarının yüksek olması nedeniyle Türkiye'ye uçuşları 21 Haziran'a kadar kısıtlayan Rusya, tüm uçuşların 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatılması kararı aldı.

Rusya, artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle Türkiye'ye seyahati 15 Nisan'dan 1 Haziran'a kadar sınırlandırılmasına karar verdiğini duyurmuştu. Daha sonra da kısıtlama kararı 21 Haziran'a kadar uzatılmıştı. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, başkent Moskova'da video konferans yöntemiyle yaptığı basın toplantısında, uçuşların tekrar başlamasına yönelik Rus heyetin Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaretin sona erdiğini belirtti.

"KONTROLLER ORGANİZE BİR ŞEKİLDE YAPILIYOR"

Türk yetkililerin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik tedbirlerin uygulanmasıyla ilgili bir rehber hazırladığını söyleyen Golikova, "Rus heyetinin değerlendirmesine göre, Türkiye'de maske kullanımına dikkat edilirken, kontroller organize bir şekilde yapılıyor. Gerekli maske ve hijyen malzemeleri de bulunuyor" dedi.

UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLIYOR

Türkiye'deki turizm tesislerinde çalışanlara yönelik aşılama sürecinin de başarıyla yürütüldüğüne işaret eden Golikova, "Yapılan değerlendirmeler sonucunda Türkiye'ye tüm uçuşların 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatılması kararı alındı" diye konuştu.

TÜRKİYE DAHİL 7 ÜLKEYE UÇUŞLAR AÇILDI

Golikova, Türkiye'nin yanı sıra ABD, Belçika, Bulgaristan, Ürdün, İrlanda ve İtalya ile de uçuşların tekrar başlatılmasına karar verildiğini söyledi.

BAKAN ERSOY: ÜLKEMİZE GÜVENİN GÖSTERGESİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Rusya'nın 22 Haziran itibarıyla ülkemize uçuşları tekrar başlatması güvenli turizm adına ülkemize olan güvenin bir göstergesidir. Önümüzdeki süreçte diğer ülkelerle de yürüttüğümüz diplomasi trafiğinin meyvelerini Rusya ile olduğu gibi alacağımızı umuyorum" ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar 22 Haziran'da başlıyor
Son Dakika: Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar 22 Haziran'da başlıyor
Haber Yorumları (1)
BORAY BORTON: 17-06-2021 ntv haberi; Rusya'nın başkenti Moskova'da Covid-19 vaka sayılarındaki artış sürüyor. Durumun hızla kötüleştiğini vurgulayan Moskova Belediye Başkanı Sobyanin, daha agresif ve hızlı yayılan bir mutasyonla karşı karşıya olduklarını söyledi.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title