Haberler

Bugün dünya ne günü? 20 Temmuz Perşembe dünya ne günü? Bugün hangi özel gün? Tarihte bugün ne oldu?

Güncelleme:

Bugün dünya ne günü merak ediliyor ve bu nedenle arama motorları üzerinde 20 Temmuz Perşembe dünya ne günü? Sorusu araştırılıyor. Tarihte bugün dünyada gerçekleşen olaylar merak ediliyor ve internet üzerinde araştırılıyor. Peki, Bugün dünya ne günü? 20 Temmuz Perşembe dünya ne günü? Bugün hangi özel gün? Tarihte bugün ne oldu?

Bugün dünya ne günü merak ediliyor ve bu nedenle arama motorları üzerinde 20 Temmuz Perşembe dünya ne günü? Sorusu araştırılıyor. Tarihte bugün dünyada gerçekleşen olaylar merak ediliyor ve internet üzerinde araştırılıyor. Peki, Bugün dünya ne günü? 20 Temmuz Cumartesi dünya ne günü? Bugün hangi özel gün?

BUGÜN DÜNYA NE GÜNÜ?

Dünya tarihinde 20 Temmuz'da gerçekleşen olaylar şu şekilde;

20 Temmuz: KKTC'de Barış ve Özgürlük Bayramı

1402 - Ankara Muharebesi: Yıldırım Bayezid komutasındaki Osmanlı ordusu ile Timur komutasındaki Timur Ordusu Çubuk Ovası'nda karşılaştı.

1881 - Amerika Birleşik Devletleri ordularına karşı savaşan son Yerli kabile şefi olan Sioux kabilesi lideri Oturan Boğa teslim oldu.

1936 - Montrö Boğazlar Sözleşmesi imzalandı.

1951 - Ürdün Kralı I. Abdullah, Cuma namazı sırasında bir Filistinli tarafından öldürüldü.

1969 - Tarihte ilk kez insanlı bir uzay aracı Ay'a ulaştı. Apollo 11 ile ay yüzeyine inen astronot Neil Armstrong ve Buzz Aldrin Ay'a ilk ayak basan insanlar oldu. (ABD saatiyle 21.56'da, Avrupa için bu zaman 21 Temmuz'dur)

Emir Ceran
Haberler.com - Gündem

Tarihte Bugün Dünya Gündem Dünya Haberler

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Kocaeli'de lisedeki mezuniyet töreninde kıyafet krizine Bakan Tekin'den açıklama

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Karabük bayram namazı saat kaçta 2024? Karabük bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı 14 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 14 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta 2024? Kahramanmaraş bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Isparta bayram namazı saat kaçta 2024? Isparta bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Iğdır bayram namazı saat kaçta 2024? Iğdır bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı Dilan Polat- Engin Polat çıktı mı, tahliye mi oldu? Dilan Polat, Engin Polat son durum ne? Sıla Doğu beraat mı etti, tahliye mi oldu? Sıla Doğu-Can Doğu tahliye oldu mu? #129300 Hakkari bayram namazı saat kaçta 2024? Hakkari bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

Sinan Ateş davasında görevden alınan Başsavcı Vekili bölge savcısı oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title