Şehit Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın Baba Evinde Yas Var

Şehit Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın Baba Evinde Yas Var

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şehidin evinin önünden görüntüler Eve bayrakların asılması Taziyeye gelenlerden görüntüler Mardin'deki terör saldırısı Saldırıda şehit olan askerlerden Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın (29) Çorum'daki babaevinde yas varMardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan askerlerden Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın (29) Çorum'daki babaevinde yas var.Mardin'in Derik ilçesindeki bir eve güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, açılan ateş sonucu yaşamını yitiren Ayna'nın şehadet haberi, Çorum'un Osmancık ilçesindeki babaevine ulaştı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Şehidin evinin önünden görüntüler

Eve bayrakların asılması

Taziyeye gelenlerden görüntüler Mardin'deki terör saldırısı

Saldırıda şehit olan askerlerden Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın (29) Çorum'daki babaevinde yas var


Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan askerlerden Astsubay Üstçavuş Mustafa Ayna'nın (29) Çorum'daki babaevinde yas var.


Mardin'in Derik ilçesindeki bir eve güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, açılan ateş sonucu yaşamını yitiren Ayna'nın şehadet haberi, Çorum'un Osmancık ilçesindeki babaevine ulaştı.


Evli ve bir çocuk babası Ayna'nın şehit olduğu haberi, Yeni Mahallesi'nde oturan baba Muzaffer Ayna'ya Kaymakam Cemalettin Demircioğlu, Belediye Başkanı Hamza Karataş ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İrfan Kıymaz tarafından verildi.


Bu sırada fenalık geçiren bazı aile fertlerine 112 Acil Servis ekibince müdahale edildi. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı. Şehidin akrabaları, yakınları ve komşuları da acı haber üzerine eve geldi.


Şehidin 2007 yılında göreve başladığı, kısa bir süre sonra yeni görev yeri Bolu'ya geçeceği öğrenildi. Şehidin babası Muzaffer Ayna'nın Osmancık Belediyesinde memur olarak görev yaptığı, Muğla'da yaşayan eşi Nazlı Ayna'ya da yetkililer tarafından haber verildiği belirtildi.


Şehidin naaşının Mardin'de düzenlenecek törenin ardından askeri uçakla Merzifon Havaalanı'na getirileceği, buradan da karayoluyla Çorum'a ulaştırılıp yarın öğle vakti defnedileceği öğrenildi.


Mardin'in Derik ilçesinde bir eve güvenlik güçlerince operasyon düzenlenmiş, evden açılan ateşe güvenlik güçlerince karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada 2 asker şehit olmuştu.

Kaynak: AA