Samsun: DYP Lideri Ağar Samsun'da

Samsun: DYP Lideri Ağar Samsun'da

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye'yi Türkiye Gibi Yöneteceklerini Belirterek, "Siyasetten Soğuyan Milyonların Yeniden Türkiye'deki Katılımı İçin Varız" Dedi.

Samsun: DYP Lideri Ağar Samsun'da

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye'yi Türkiye gibi yöneteceklerini belirterek, "Siyasetten soğuyan milyonların yeniden Türkiye'deki katılımı için varız" dedi.

DYP Samsun İl Teşkilatı'nın Büyük Samsun Oteli'nde organize ettiği iftar yemeğine katılan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partililerle biraraya geldi. İftar yemeğinin ardından partililere seslenen Ağar, hükümeti eleştirerek, ülkenin bulunduğu durum ve parti politikalarına değindi. Türkiye'de hukuk devletinin önünü açacaklarını, teröründen Güneydoğusu'na, tarımdan organize sanayi bölgesindeki KOBİ'lere, emeklisinden işsizine kadar Türkiye'nin önemli sorunlarının çözüm beklediğini dile getiren Ağar, "Türkiye'yi Türkiye gibi yöneteceğiz. Türkiye, tarihindeki ihtişama layık olduğu şekilde yoluna devam edecek. Türkiye, zorlukların üstesinden gelecek potansiyele sahiptir. Türkiye, Türkiye gibi yönetildikçe dayatmalar da olmayacak. Bir başka iradenin koltuğuna girmek zorunda kalmayacak. Uluslararası haklarını korumakta zafiyet göstermeyecektir. Kendi ekonomisini, dış politikalarını belirlerken, kendi özgür, hür düşüncesiyle, kendine özgü duruşlarını sergileyecektir. Bizim bu, vicdan borcumuzdur. Siyasette zulme boyun eymeden, milletin inisiyatifinin temsilcisi olarak güce değil, hukuka boyun eğen anlayışla geleceğiz. Biz hayatımızı ortaya koyar, değerlerimizden ve sözlerimizden asla vazgeçmeyiz" diye konuştu. Türkiye'de her şeyin demokrasiyle çözüleceğini vurgulayan Ağar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Millet iradesinin dışında hiçbir gücün var olamayacağı bilenecektir. Çözüm, milletin iradesindedir. Sabır acıdır, ama tadı tatlıdır. Siyasetten soğuyan milyonların yeniden Türkiye'deki katılımı için varız. Başkalarının kulak vermediği bizim söylediğimiz sessiz milyonların, toprağına ve bayrağına bağlı, hukuka saygılı, kendinin hakkının korunmasını bekleyenlerin heyecanını duyuyoruz. Milletten güç alan, Cumhuriyet'i, demokrasisini, milli ve manevi değerlerini, Türkiye'nin geleneklerini muhafazakar değerleriyle, batıya modernize etmiş yeni bir yönetimi var etmenin heyecanını duyuyoruz. Türkiye'de toplumsal değişimin olduğu yerde, merkez sağ buna taliptir."

"Milletin hakkını korumak bizim işimizdir" diye devam eden Ağar, "Özgürlük alanı DYP'dir. DYP, büyük milletin gösterdiği yolda kol kola, inançla, imanla yürüyecektir. Önümüzdeki ilk seçimde, bu değerleri ortaya koyarak var edecektir. Türkiye'de adaletsizliğin, ayrımcılığın sona erdiği, dış dünyada itibarının yükseldiği, kendi meselelerini kendi iradesiyle çözümlerini ortaya koyan, bir damla bile kanın akmadığı, silahların konuşmadığı, hiçbir ananın gözyaşı dökmediği, en itibarlı 70 milyonu kurmanın heyecanı içindeyiz" ifadelerini kaydetti. Ağar, Türkiye'nin üreten ve yatırımların ülkesi olacağını, yanlış politikalar uygulayanların ise halka hesap vereceğini de sözlerine ekledi.

Geceyi Samsun'da geçirecek olan Mehmet Ağar, konuşmasının ardından Site Camii'nde Teravih Namazı'nı kıldı.