Sağlık Bakanlığı: Yabancı Doktor Fikri Değişmedi

Sağlık Bakanlığı: Yabancı Doktor Fikri Değişmedi

Sağlık Bakanlığı, Yabancı Doktorların Türkiye'de Çalışmasına Onay Vere Yasanın İlgili Maddelerinin Metinden Daha Sonra Ele Alınmak Üzere Çıkarıldığını ve Bu Konuda Bir Fikir Değişikliği Olmadığını Bildirdi.

Sağlık Bakanlığı: Yabancı Doktor Fikri Değişmedi

Sağlık Bakanlığı, yabancı doktorların Türkiye'de çalışmasına onay vere yasanın ilgili maddelerinin metinden daha sonra ele alınmak üzere çıkarıldığını ve bu konuda bir fikir değişikliği olmadığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de tıp fakültelerindeki öğrencilerle doktor sayısının arttırılması konusunda bir fikir değişikliği yaşanmadığı belirtildi. Yabancı doktor çalıştırılmasıyla ilgili maddenin yeniden ele alınmak üz ere yasa metninden çıkarıldığı ifade edilen açıklama şöyle:

"Vatandaşlarımıza verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması için onaylanan maddelerin bir an önce yürürlüğe girmesini arzu ediyoruz. Bunun için, Meclis'imize yeniden görüşülmek üzere iade edilen maddeler, bilahare değerlendirilmek üzere Sağlık Komisyonu'nca kanun metninden çıkarılmış, tarafımızca da uygun bulunmuştur."(ANKA)

Kaynak: ANKA