Haberler

MHP Cumhurbaşkanı Gül'ün Daha Aktif Rol Almasını İstiyor

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaşanan süreçte aktif rol almadığını belirterek, “Gerekli katkıyı sağlamadığını ve yeterince rol almadığını düşünüyorum.

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaşanan süreçte aktif rol almadığını belirterek, "Gerekli katkıyı sağlamadığını ve yeterince rol almadığını düşünüyorum. Durumu idare eden bir Cumhurbaşkanı profili çiziyor, bunu doğru bulmuyoruz" dedi.

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında hükümeti eleştiren MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, yargıda ve emniyette görülmemiş kıyımlar olduğunu söyleyerek, "Asrın yolsuzluğunun ve rüşvet skandalının örtbas edilmesi ve engellenmesi için yargıda, emniyette ve diğer kurumlarda cumhuriyet tarihinde görülmemiş kıyımlar yapılmaktadır. Bunu yapan hükümet paralel yapıdan bahsediyor, bir paralel devlet arıyorsanız PKK ve KCK'ya bakacaksınız" diye konuştu.

"Eğer abdestinizden şüpheniz yoksa Türk adaletine, Türk yargısına ve Türk polisine güvenmek zorundasınız Sayın Başbakan. Kendilerini korumak kollamak adına HSYK'da değişiklikler yapacaklar" diyen Yılmaz, hükümetin en başarılı alan olarak Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı'nı gösterdiğini belirterek, İzmir'de yapılan operasyonlara dikkat çekti. Adapazar Karasu, Tekirdağ Muratlı, Kars-Tiflis, İzmir Kemalpaşa projelerinin ihalelerine ilişkin olarak Yılmaz, "Bu ihaleleri kimler almıştır, kimlerin yakınıdır? Bunların bir şekilde açıklanması gerekiyor. Bir komplo varsa MHP olarak biz milli devletin yanında olmaya devam edeceğiz. Ama siz önce yolsuzlukları, rüşvetleri, milyon dolarları açıklamak zorundasınız. Bu bir istiklal mücadelesi değil, bunun adı olsa olsa istikbal mücadelesidir" şeklinde konuştu.

Yılmaz, Cumhurbaşkanı'nın bu süreçteki yerinin sorulması üzerine, "Cumhurbaşkanı cumhurun başıdır. Bu süreçte aktif rol almadığını düşünüyorum. Daha aktif rol alması lazım. Bu ülkenin, devletin geleceği söz konusudur. Gerekli katkıyı sağlamadığını ve yeterince rol almadığını düşünüyorum. Durumu idare eden bir Cumhurbaşkanı profili çiziyor, bunu doğru bulmuyoruz" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Seyfettin Yılmaz Abdullah Gül İzmir Politika Güncel Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! Kızılcık Şerbeti 64. bölüm canlı izle! Show TV Kızılcık Şerbeti yeni bölüm neler oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Yeni Call of Duty oyununun ismi resmi olarak açıklandı! Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi duyuruldu Vakıfbank çöktü mü? Vakıfbank mobil uygulaması neden açılmıyor? Yalı Çapkını CANLI İZLE! 24 Mayıs Yalı Çapkını 71. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS MAÇI CANLI İZLE! #127936 Fenerbahçe- Panathinaikos maçını canlı (HD) izleme linki! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS FİNAL FOUR maçı ne zaman? Fenerbahçe- Panathinaikos maçı saat kaçta hangi kanalda? #127936 ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! Dolu yağışı sırasında nelere dikkat edilmeli? Araç kaplama doludan korur mu? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! 25 Mayıs Cumartesi 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 25 Mayıs burç yorumları nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? Fatih Erbakan ne dedi?
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title