Haberler

FUEN Türk Azınlıkları Toplulukları Çalışma Grubu 9. Toplantısı Batı Trakya'da Gerçekleştirildi

Güncelleme:

Avrupa Halkları Federal Birliği Türk Azınlıkları Toplulukları Çalışma Grubu'nun 9. Toplantısı, Batı Trakya'da düzenlendi. Toplantıda Türk azınlık kurum ve kuruluşlarının sorunları ele alındı.

Avrupa Halkları Federal Birliğinin (FUEN) Türk Azınlıkları Toplulukları Çalışma Grubu (TAG) 9. Toplantısı, Batı Trakya'da gerçekleştirildi.

Batı Trakya Türk toplumunu FUEN'de temsil eden Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneğinin (BTAYTD) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, Türk azınlık kurum ve kuruluşlarının sorunları ele alındı.

Katılımcılar, temsil ettikleri kurum ve kuruluşların son bir yıldaki önemli gelişmeleri ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Toplantıda, müftülük, eğitim ve isimlerinde Türk kelimesi kullanıldığı için Yunan devleti tarafından kapatılan dernekler gibi kronikleşmiş sorunlar görüşüldü.

TAG heyeti, ayrıca Batı Trakya Türk toplumunun kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti.

Toplantıya ev sahibi Batı Trakya Türklerinin yanı sıra Kosova ve Bulgaristan'da yaşayan Türkler, Rusya'dan Ahıska Türkleri, Ukrayna ve Moldova'dan Gagauz Türkleri, Ukrayna'dan Kırım Tatarları ve Romanya'da yaşayan Tatarların temsilcileri katıldı.

FUEN çatısı altında 2013 yılında kurulan TAG bünyesinde, Kafkasya'dan Balkanlara kadar geniş bir coğrafyada yaşayan Türk azınlık ve topluluklarını temsil eden 12 üye kuruluş bulunuyor.

Sekreteryasını ABTTF'nin yürüttüğü FUEN TAG, 2014 yılında ilk yıllık toplantısını Ankara'da yapmıştı.

Kaynak: AA / Politika

Batı Trakya Politika Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title