Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerimiz kendi ikballeri uğruna kullanılmak istenene 'yeter' diyecek

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Modern'in Karaköy'de bulunan yeni binasını ziyaret ederek gençlerle sohbet etti. Konuşmasında gençlerin hayallerine sıkı sıkıya sarılması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, kendi ikballeri uğruna gençlerin kullanılmasına karşı uyanık olunması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi ikballeri uğruna sizi kullanmak isteyenlere gençlerimizin artık 'yeter' diyeceğinden şüphe duymuyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Modern'in Karaköy'de bulunan yeni binasını ziyaret etti. Ziyaretin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesine giderek burada gençler ile sohbet etti. Erdoğan gençlerin hayallerine sıkı sıkıya sarılması gerektiğini söyleyerek "Çeşitli mecralardan kasıtlı olarak yayılan umutsuzluk dalgalarına asla prim vermeyin. Özellikle geçmişinde ülkeye ve millete hiçbir hayrı dokunmamış kişilerin sizleri kendi dipsiz karanlıklarına çekme çabalarına karşı uyanık olun. Bunlar siyasi ömürlerini biraz daha uzatmaktan başka hiçbir gayesi olmayan kifayetsiz muhterislerdir. Bunların eserleri yok ki anlatsınlar. Biz ise siyasi hayatımızın tamamında gençlerimize inandık güvendik. Seçilme yaşını 18'e biz indirdik. Bunları neden onlar yapmadı? Çünkü biz gençlerimize güvendik. Pazar günü seçimlerin sonucuna göre 28. Dönemde Meclise giren en genç 5 milletvekilinin 4'ünün bizim partimizden olması bunun ispatıdır. CHP Genel Başkanı ise asla böyle bir adım atmadı, atamaz. Yürek ister yürek. Biz bu zihinsel devrimi gerçekleştirme gayretindeyiz. Bunu sizinle gerçekleştireceğiz" dedi.

"Kendi ikballeri uğruna sizi kullanmak isteyenlere gençlerimizin artık 'yeter' diyeceğinden şüphe duymuyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'yi 3 şey ile tanımlarım: 'Çöp, çukur çamur'. Bu zat gençlere güvenmiyor. Gençlerin mecliste olmasını, tecrübe kazanmasını istemiyor. Bu şahıs gençleri kendisine en büyük rakip olarak görüyor. Gençlerimizin karar mekanizmasında yer almasına tahammül dahi edemeyenlere en iyi cevabı sizlerin 28 Mayıs'ta vereceğine inanıyorum. Gençlerimizin 28 Mayıs'ta hesabını sandıkta soracağına inanıyorum. Siyasi ömürlerini 3-5 gün daha uzatmak için milletin sinir uçları ile oynayanları inşallah sizlerin desteği ile emekli edeceğiz. Deprem bölgesindeki insanlara bu denli hakaret edilir mi? Gönderdiğin 3-5 kuruşun çirkin propagandasını yapmaya kalkıyorsun, otelden kovmaya kalkıyorsun. 6 deprem şehrimizi ziyaret edeceğiz. Ne sıkıntı varsa birlikte giderelim istiyoruz. Onlar bizim canımız ciğerimiz. Kendi ikballeri uğruna sizi kullanmak isteyenlere gençlerimizin artık 'yeter' diyeceğinden şüphe duymuyorum" diye konuştu.

Konuşmasının ardından gençler ile sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kahramanmaraşlı depremzede bir genç kız söz alarak teşekkür etti. Genç kız "Afetin ne kadar büyük olduğunu hepimiz biliyoruz. Yardımlar olabildiğince oldu, kimse mükemmel olmasını bekleyemez. 15 Mayıs sabahı sosyal medyadan bize yapılan hakaretler, aşağılamalar, bunları düşünmek bile beni zorluyor. Onlar yeri geldiği zaman aşırı özgürlükçü, aydın kişiler olduğunu belirtirken, biz seçmen olarak demokratik hakkımızı kullandığımız sabah bize insanlık için yardım ettiklerini düşünüyorduk. Ama bize oy için yardım edilmiş. Türkiye Yüzyılı'nın başlatılacağını bildiğim için kendimi çok gururlu hissediyorum. Deprem bölgesindeki insanlar da kimi seçeceğini biliyor. Siz milletimizin yanındasınız" şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, genç kıza "Onlar isteseler de istemeseler de Erdoğan iş başında olduğu sürece depremzede kardeşlerimize bütün desteğimizi vermeye devam edeceğiz. Köy evlerini dağıtmaya başladık. TOKİ olarak konutlarımızı hızla yapıyoruz. Buralardan taviz vermek yok. Devletimiz muktedir" şeklinde cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan programda gençler ile fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Modern İstanbul Karaköy Politika Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title