Pendik'te kapı kapı dolaşan grup, esnafı doları boykot etmeye davet etti - Haberler
Haberi Paylaş

Pendik'te kapı kapı dolaşan grup, esnafı doları boykot etmeye davet etti

İhlas Haber Ajansı / Halit Arslan - Haberler | Yerel

Pendik'te ilçedeki esnafı kapı kapı gezip ziyaret eden bir grup vatandaş, alışverişlerinde dolar kullanmamaları konusunda esnafa tavsiyede bulundu. "Bizim dükkanda dolar geçmez" yazılı broşürleri esnafa dağıtan grup, esnafa doları boykot çağrısında bulundu.

Dolar'ın TL karşısında yükselmesine karşı adım atmak isteyen bir grup vatandaş, Pendik'te kapı kapı esnafı dolaşarak yapacakları alış verişlerde dolar kullanmamaları konusunda öneride bulundu. Doları protesto etmek isteyen grup, "Bizim dükkanda dolar geçmez" yazılı broşürleri Pendik esnafına dağıttı. Pendik esnafı, broşürleri dükkanlarının camına asarak alışverişlerinde Türk lirası ile işlem yapacakları mesajını verdi.

Pendik'te kapı kapı dolaşan grup, esnafı doları boykot etmeye davet etti

"BİZ DIŞA BAĞIMLI OLMAK İSTEMİYORUZ"

Pendik esnaflarından Hüsamettin Elçi, "Son dönemlerde ülkemdeki bilhassa ekonomik gelişmelerin, bu çalkantıların milletimi rahatsız eden, esnafımı huzursuz eden bu gelişmelerin karşısında duyarsız kalmak istemedik. Hiçbir siyasi partiye, hiçbir partinin borazanı olmadan tamamen gönlümüzdekini aktarmak istedik. Çünkü biz biliyoruz ki dilin söylediğini kulak, kalbin söylediğini kalp duyarmış. Kalp hissedermiş. Biz kalben bu imajı, bu mesajı vermek istiyoruz. Biz dışa bağımlı olmak istemiyoruz. Artık dolarla bizi tehdit etsinler istemiyoruz. Biz ekonomimizi, huzurumuzu, dolarla, dövizle bozsunlar istemiyoruz. Onun için kendi paramıza sahip çıkmak istiyoruz" dedi.

Pendik'te kapı kapı dolaşan grup, esnafı doları boykot etmeye davet etti

"BİRİMİZİN PARMAĞI KANASA HEPİMİZİN CANI YANAR"

Elçi, "Diyoruz ki 'bizim dükkanda dolar geçmez'. Bu sloganı bütün ülkeme bütün dükkanlarıma, bütün hanelerime ev ev, sokak sokak, cadde cadde yaymak istiyoruz. Biz esnaf olarak etnik kökeni ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları olarak Türk milleti olarak diyoruz ki birliğimize asla zeval getirmeyeceğiz. Biz, biriz, birimizin hissettiğini hepimiz hissederiz. Birbirimizi bu millet olarak Çanakkale'de de biz gösterdik. Kurtuluş Savaşı'nda da gösterdik. Her milletimizin başı sıkıntıya düştüğünde 15 Temmuz'da da gösterdik ki birimizin parmağı kanarsa hepimizin canı yanar. Bu imajı dünya bilmeli. Bunu artık dünyaya göstermeliyiz. Atalarımın gösterdiği şeyi ben de göstermek mecburiyetindeyim. Öyleyse esnaf kardeşimle, işçi kardeşimle birlikte hareket edip artık dışa bağımlılığımızın, bize tehditlerin karşısında dimdik durmamız gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

Pendik'te kapı kapı dolaşan grup, esnafı doları boykot etmeye davet etti

Pendik'te kapı kapı dolaşan grup, esnafı doları boykot etmeye davet etti

İhlas Haber Ajansı / Halit Arslan - Son Dakika Haberleri

Türk Lirası, Protesto, Pendik, dolar, Yerel, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (8)
Kobra Murat :Tuh bakkallardan/benzinciden dolarla alisveris yapamayacak miyiz artik? :)) Neyse her gun zamlanan TL fiyatlarla alisverise devam :)) IQlara bakiyorum... mustehak kardesim, mustehak. Baktiniz olmadi bir dahakine de bulguru denersiniz alisveriste. Cevap Yaz 6 12 Yayından Kaldır
Güray Dilli :Dışabağımlı olmak istemiyoruz. Güzel , güzel de ihraç mallarının ana maddesinin çoğu dışarıdan geliyor. Üretmeden olmaz... Kendi kendine yeten Ülkem. Dünyada yedi ülkeden biriydi. İthalat cenneti olduk. Saman ,Mercimek , Gübre vb vb yeter ya Cevap Yaz 4 10 Yayından Kaldır
Suat genç:yav uydurup durmayın be. 20 sene öncesine kadar bayrak ipi heykel üreten bir ülkeydik. tarım üst düzeyde ama dikkate almıyorsunuz son 20 sene nüfus 2 ye katlandı buna günlük turist sayısı ekle ülke nüfusu 110-120 milyon bunlara sadece ekmek yetiştiremezsin be 6 2 Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title