Haberler » Spor » Olimpiyat Kafilesi Yurda Döndü - Spor

Olimpiyat Kafilesi Yurda Döndü

2012 Londra Olimpiyatları'nda altın, gümüş ve bronz madalya kazanan sporcularımız yurda döndü.

Olimpiyat Kafilesi Yurda Döndü

2012 Olimpiyatları'nda altın, gümüş ve bronz madalya kazanan sporcularımız yurda döndü.

'na ait bir uçakla Londra'dan İstanbul'a gelen milli sporcularımız Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Londra'da düzenlenen olimpiyatlarda madalya kazanan sporcular, "Ülkemize madalyayla döndüğümüz için çok mutluyuz" dediler. Milli sporcular daha sonra gazeteciler ile toplu fotoğraf çekildi.

KAYAALP: "2016'DAKİ OLİMPİYATLARDA ALTIN MADALYALAR KAZANMAK İSTİYORUZ"

2012 Londra Olimpiyatları'nda güreşte bronz madalya kazanan milli sporcumuz Rıza Kayaalp, " olarak hedefimize tam ulaşamadık ama ülkemize ilk madalyayı ben getirdim. Arkasından diğer arkadaşlarımız iki altın iki gümüş kazandılar. Beş madalya ile olimpiyatları kapattık. Birçok favori arkadaşımız madalya şansını kaybettiler. Onlar da alsalardı daha farklı olabilirdi. Hedefimiz en iyisini yapabilmek. Şimdiki hedefimiz önümüzdeki dünya ve Avrupa şampiyonlarında madalya kazanıp 2016'daki olimpiyatlarda altın madalyalar kazanmak istiyoruz. Ben genç bir sporcuyum çalışmayı seviyorum yapmam gereken işime odaklanmak ve en iyisi yapabilmektir" dedi.

SERVET TAZEGÜL: "TÜRK HALKINA ARMAĞAN OLSUN"

Olimpiyatlarda altın madalya kazanan milli sporcumuz Servet Tazegül ise "Altın madalya ile ülkeme döndüğümüz için çok mutluyum. Bu madalyayı tüm Türkiye ye armağan ediyoruz. Büyük bir heyecanla yurda döndük. Türkiye'yi mutlu etmek çok güzel bir şey. O ringde kazandığım başarıyla tüm Türk halkını mutlu ettim" diye konuştu.

Londra'da gümüş madalya kazanan Nur Tatar ise madalya ile Türkiye'ye dönmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek madalyayı tüm Türk halkına armağan ettiğini söyledi.

ASLI ÇAKIR ALPTEKİN VE GAMZE BULUT'UN AÇIKLAMALARI

Atletizmde kadınlar 1500 metrede altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ve gümüş madalya kazanan Gamze Bulut ise madalya töreninde Türk bayrağını dalgalandırdıkları için mutlu olduklarını söylediler. Altın madalya kazanan Alptekin, "Çok mutluyuz. 10 Ağustos'ta herkes bizimle birlikteydi. Türk olmaktan çok mutluyum. Ne mutlu Türküm diyene bize destek veren dua eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Aynı yarışta ikinci olarak gümüş madalya kazanan Gamze Bulut ise şunları söyledi:

"Türk bayrağını dalgalandırmak ve o bayrakla tur atmak gerçekten çok güzel bir duygu. Bizlere dua eden herkese teşekkür ediyorum. Herkes bizim için tek yürek oldu." - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler