Öğretmen ve Velilere Uyuşturucuyla Mücadele Konferansı

Öğretmen ve Velilere Uyuşturucuyla Mücadele Konferansı

İzmir'de Özel Ege Lisesi'nde İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği Tarafından Uyuşturucuyla Mücadele Konferansı Düzenlendi.

Öğretmen ve Velilere Uyuşturucuyla Mücadele Konferansı

İzmir'de Özel Ege Lisesi'nde İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği tarafından uyuşturucuyla mücadele konferansı düzenlendi.

Konferansta Narkotik Uzmanı Mustafa Yücel, öğretmen ve velilere madde bağımlılığı ve korunma yolları hakkında bilgi verdi. Çok sayıda öğrencinin öğrenim gördüğü okulda, konferansa az sayıda velinin katılması dikkat çekti. Veliler uyuşturucu konusunda narkotik uzmanından detaylı bilgi aldı. Velilere uyuşturucu konusunda bilgi veren Narkotik Uzmanı Mustafa Yücel, uyuşturucu maddelerin kullanıldıkları andan itibaren vücutta bağımlılık sürecini başlattığına dikkat çekerek, bağımlılığın kısaca vazgeçilmezlik olduğunu söyledi. İnsan hayatında vazgeçilemeyecek hususlara ve madde bağımlılığında bağımlılığın ne anlama geldiğine değinen Yücel, "Vazgeçemem dediğiniz babanız iş gereği şehir dışına çıktığında hayat sizin için devam eder. Fakat bağımlılık yapan maddelerden vazgeçilmezlikteki anlatılmak istenen şey o olmadan hayata devam edememe durumudur" dedi.

Anne ve babaları dikkatli olmaları konusunda uyaran Yücel, "Çocuklarımızı dinleyelim, onlara zaman ayıralım. Çocuklarımıza küçükken fazla zaman ayırırsak taban piramit gibi geniş olur. Küçükken ilgilenmeyip, büyüdüklerinde ilgilenmeye başlarsak ters bir piramit olur. Ama ters piramit ayakta duramaz" diye konuştu.

Yücel, bağımlılıkta en etkili çözümün hiç başlamamak olduğunu belirterek, uyuşturucuya başlayanları bir an önce tedavi olmaya çağırdı.

(EY-YK-RO-RO-Y)