Haberler

"Minik Ellerden Büyük İşler" Projesi

Lapseki'de, "Minik Ellerden Büyük İşler" projesi başlatıldı.

Lapseki'de, "Minik Ellerden Büyük İşler" projesi başlatıldı.

Plevne Ortaokulu spor salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) Çanakkale İl Temsilcisi Hüseyin Şengil, burada yaptığı konuşmada, 21-26 Mart Orman Haftası ve Şehitler Haftası kapsamında startını verdikleri "Minik Ellerden Büyük İşler" tohumdan fidana projesinin yararlı olacağına inandıklarını söyledi.

Projenin ilk adımında kentte bu yıl içinde 5 bin, ikinci yılda 5 bin, üçüncü yılda da 5 bin olmak üzere toplam 15 bin adet fıstık çamı fidanının çocuklar tarafından dikilip yetiştirileceğini belirten Şengil, "Bu yılki hedefimiz olan 5 bin tohumun öğrenciler tarafından polietilen tüplerde büyütülüp, 8-9 ay bakımını üstlendikten sonra, kasım ayında Lapseki Orman İşletme Şefliği tarafından Şahinli Köyü mevkisinde proje için tahsis edilen ormanlık alana, Çanakkale merkezde ise baraj mevkisine geniş katılımlı şenliklerle dikilmesi hedeflenmiştir" dedi.

Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı da Milli Eğitim Teşkilatı olarak birinci vazifelerinin sağlıklı nesiller yetiştirmek olduğunu anımsattı. Hem bedenen hem de ruhen sağlıklı nesiller yetiştirmek mecburiyetinde olduklarını belirten Tavlı, şöyle devam etti:

"Sağlıklı nesiller yetiştirmenin ayaklarından bir tanesi de çevreye saygılı, çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek. İşte biz bugün burada ÇEKÜD'ün önderliğinde orman işletme şefliğimizle, ilçe kaymakamlığımızca, belediye başkanlığımızca bir adım atıyoruz. Hangi kurumda çalışırsa kim olursa olsun çevreye duyarlı değilse yeşili sevmiyorsa farkındalık yaratamaz. Aslında insanoğlu hayatını devam ettirirken hangi işle uğraşırsa uğraşın çevreye duyarlı olmak mecburiyetinde. Bu projeye katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından protokol üyeleri öğrencilerle birlikte tohum ve fidanları diktiler. - ÇANAKKALE

Kaynak: AA / Yerel

Çanakkale Lapseki Yerel Haberler

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

title