Mevsimlik İşçi ve Ailesinin Dramı Yürek Burktu... Çöp Kutusunun Başında Meyve Beklediler

Mevsimlik İşçi ve Ailesinin Dramı Yürek Burktu... Çöp Kutusunun Başında Meyve Beklediler

Mevsimlik işçi ve ailesinin dramı yürek burktu.

Mevsimlik işçi ve ailesinin dramı yürek burktu... Çöp kutusunun başında meyve beklediler

SİVAS - Sivas'ta mevsimlik işçi olarak çalışan babanın ailesiyle birlikte, marketlerin çöpe atacağı meyveleri konteynırın başında beklemesi yürekleri sızlattı.
Karabük'te yaşayan Güllüoğlu ailesi, çapa yapmak için mevsimlik işçi olarak Sivas'a geldi. Burada tarlalarda çalışan aile, geçim sıkıntısı nedeniyle çöpten yiyecek toplamaya başladı. Tarladan geldikten sonra akşam karanlığında çöplerde yiyecek toplayan ailenin çöp konteyneri önünde marketlerin çöpe atacağı meyveleri beklemesi görenlerin içini sızlattı.
Eşi Sevda ve çocuklarıyla çöp konteynerinin başında bekleyen 32 yaşındaki baba Tuncay Güllüoğlu Sivas'ta çadırda, Karabük'te ise kirada yaşadıklarını söyledi. Tarlada çalışmak için Sivas'a geldiğini anlatan Güllüoğlu, "Çöp konteynerine yiyecek toplamaya geldim. Marketten çöpe erik falan döküyor. Biz de onları alıp eve götürüp yiyoruz" dedi.
3 tane çocuğunu olduğunu belirten Güllüoğlu, "Kızım utancından buraya gelmedi. Utanıyor bu durumdan o yüzden sokaklara gelmek istemedi. Çadırda kaldı" diye konuştu.