Mersin: Mersin'de Sanal Alemde Hırsızlık

Mersin: Mersin'de Sanal Alemde Hırsızlık

Mersin'de Bir Şirkete Ait İnteraktif Bankacılık İçin Kullanılan Şifreyi Kırarak Kendi Hesaplarına Para Aktaran 3 Kişinin Yakalandığı ve Zanlıların Çıkarıldıkları Mahkemece Tutuklanarak Cezaevine Gönderildiği Bildirildi.

Mersin: Mersin'de Sanal Alemde Hırsızlık

Mersin'de bir şirkete ait interaktif bankacılık için kullanılan şifreyi kırarak kendi hesaplarına para aktaran 3 kişinin yakalandığı ve zanlıların çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Marmara Ereğli'sinde faaliyet gösteren adı açıklanmayan özel bir güvenlik şirketinin, Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ndeki bir banka şubesindeki hesabına ait interaktif bankacılık için kullanılan şifresini ele geçiren ve şifre ile hesaplarına 6 bin 450 YTL para aktaran G.T., G.A.O. ve M.C.S., Mersin'deki bir banka şubesine bin 450 YTL para aktarıldığı bilgisine ulaşan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suç üstü yakalandığı bildirildi.

Yakalanan zanlıların, "Bilişim Suçu" (Bankalara ve Başkasına Ait Bilişim Sistemine Girme, Sisteme Veri Yerleştirme ve Değiştirme, Şifre Kırmak Suretiyle Havale Yapmak)" işlemekten çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Öte yandan olayla ilgili olarak aranan firari şüpheli F.F., ise "organize suç örgütü üyesi olmak" suçundan, Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce işlem yapıldığı ve Kumluca İlçesi'nde bulunan cezaevinde tutuklu bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: İHA