Mersin'de 'Gaz Bombası' Gerginliği

Mersin'de 'Gaz Bombası' Gerginliği

Mersin'de, Polisin Attığı Gaz Bombasının Bir İş Yerinin Camını Kırdığı Gerekçesiyle Polis Merkezi Önünde Toplanan Grubun Attığı Taş Nedeniyle Bir Polis Memuru Yaralandı.

Mersin'de 'Gaz Bombası' Gerginliği

Mersin'de, polisin attığı gaz bombasının bir iş yerinin camını kırdığı gerekçesiyle polis merkezi önünde toplanan grubun attığı taş nedeniyle bir polis memuru yaralandı.

Akdeniz ilçesi Şevket Sümer Mahallesi'nde olası izinsiz gösterilere karşı önlem alan polisin bir ara toplanan grubu dağıtmak için attığı gaz bombası, iddiaya göre bir iş yerinin camını kırdı.

Bunun üzerine bir grup, Siteler Polis Merkezi önünde toplanarak duruma tepki gösterdi. İlçe Emniyet Müdürü Hasan Güner, polisin sebepsiz yere gaz bombası atmayacağını belirterek, gruptan dağılmalarını istedi.

Grup sloganlar atarak dağılırken, atılan bir taş, karakol önünde önlem alan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli ismi açıklanmayan bir polis memurunun başına isabet etti. Baygınlık geçiren polis memuru, meslektaşları tarafından Mersin Devlet Hastanesine kaldırıldı. Polis memurunun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Polisin, mahallede aldığı önlemlerin sürdüğü bildirildi.

Kaynak: AA