Mersin'de 12.5 Kilogram Plastik Patlayıcı Ele Geçirildi

Mersin'de 12.5 Kilogram Plastik Patlayıcı Ele Geçirildi

Mersin'de, Polis ile Jandarmanın Birlikte Düzenlediği Operasyonda, Terör Örgütü PKK'ya Ait Olduğu Bildirilen 12.5 Kilogram Plastik Patlayıcı Ele Geçirildi. Olayla İlgili 1 Kişi Gözaltına Alındı.

Mersin'de 12.5 Kilogram Plastik Patlayıcı Ele Geçirildi

Mersin'de, polis ile jandarmanın birlikte düzenlediği operasyonda, terör örgütü PKK'ya ait olduğu bildirilen 12.5 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Mersin Vali Vekili Ardahan Totuk, Jandarman Alay Komutanı Albay Cahit Hüsrev Şen ve Emniyet Müdür Vekili Süleyman Ekizer ile birlikte yaptığı açıklamada, bir istihbaratı değerlendiren Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı ekipler ile Emniyet Müdürlüğü personelinin birlikte düzenlediği operasyonda, bölücü terör örgütü PKK'nın üst düzey mensuplarınca Mersin'e sansasyonel nitelikli eylemlerde kullanılmak üzere gönderilen patlayıcıları evinde sakladığı tespit edilen A.A. adlı örgüt mensubuyla birlikte 12.5 kilogram plastik patlayıcı, 25 adet elektrikli kapsül, 1 adet cep telefonu ve 2 adet sim kart ele geçirildiğini bildirdi. Şüphelinin, hakkında hazırlanan tahkikat evrakıyla birlikte adliyeye sevk edildiğini belirten Totuk, "İnsanlık düşmanı terör örgütleriyle mücadeleye güvenlik güçlerimiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da uyum, eş güdüm ve güç birliği içerisinde devam edecektir" dedi.

(HK-MT-NÇ-NÇ-Y)