Haberler

Meb-İstanbul Ayvansaray Üniversitesi İş Birliği Protokolü

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, "İstanbul Ayvansaray Üniversitesi bu protokolle mesleki ve teknik eğitim alanında öğrencilerimizin doğru tercih yapması için kendilerine görsel imkanlar sunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, "İstanbul Ayvansaray Üniversitesi bu protokolle mesleki ve teknik eğitim alanında öğrencilerimizin doğru tercih yapması için kendilerine görsel imkanlar sunuyor. Bu çalışmayı, işin ruhuna ve formatına uygun biçimde kendi bünyesindeki öğrenci ve yetkililerle yapıyor." dedi.

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi arasında bakanlığın Tevfik İleri Konferans Salonu'nda iş birliği protokolü imza töreni düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin, törende yaptığı konuşmada, bakanlığın son yıllarda mesleki eğitim konusunda önemli çalışmalar yaptığını belirterek, "Geçen yıl yaptığımız düzenlemelerle mesleki ve teknik eğitim alanında yılların birikmiş problemleri halledildi ve sektörde en ciddi sıkıntı olarak karşımıza çıkan, sektörle eğitim arasındaki işbirliği veya iletişim kopukluğunu giderecek tedbirler alındı." diye konuştu.

Sektörün ihtiyaç duyduğu ara elemanları yetiştirebilecek nitelikte mesleki ve teknik eğitim kurumlarının açılmasına özen gösterdiklerini kaydeden Tekin, bu kapsamda tematik meslek liseleri açtıklarını belirtti.

Tekin, tematik meslek liselerinin mesleki eğitimde ivme yaşatacağını vurgulayarak, "Şu anda mesleki ve teknik eğitimdeki yüzde 50'nin altındaki öğrenci oranımızı hem nicelik hem de nitelik olarak üst noktalara taşımak hedefindeyiz." ifadesini kullandı.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'ne teşekkür eden Tekin, şunları söyledi:

"İstanbul Ayvansaray Üniversitesi bu protokolle mesleki ve teknik eğitim alanında öğrencilerimizin doğru tercih yapması için kendilerine görsel imkanlar sunuyorlar. Bu çalışmayı, işin ruhuna ve formatına uygun biçimde kendi bünyesindeki öğrenci ve yetkililerle yapıyor. Ancak bu kadar güzel bir format kurgulanabilirdi."

Tekin, prensip olarak sektörde karşılığı olan ve işlevsel protokoller yapmayı tercih ettiklerini bildirdi.

"Seçimlerin daha bilinçli yapılmasını hedefliyoruz"

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Tolga Yazıcı, "Bu iş birliği ile mesleki eğitimin farkındalığını, Türkiye'de yaygınlığını ve yapılan seçimlerin daha bilinçli yapılmasını hedefliyoruz. İş birliği sayesinde Milli Eğitim Bakanlığımızın yıllardır süren mesleki eğitim hamlesini güçlendirmeyi amaçlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Mesleki eğitimde yapılan seçimlerin daha bilinçli yapılmasının öncelikleri arasında olduğunu ve mesleki eğitimin gelişmesi için çalışacaklarını ifade eden Yazıcı, protokolde emeği geçen bakanlık yetkililerine teşekkür etti.

Alan tanıtım videoları ücretsiz çekilecek

Protokol kapsamında, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'nce meslek tercihi yapacak öğrencilere doğru, anlaşılır ve sade bir şekilde mesleklerin anlatılması amacıyla mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında faaliyet gösteren 53 alan ve 205 dala ait 3-4 dakikalık tanıtım videoları ücretsiz çekilecek.

Çekimi yapılan tanıtım videoları ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerine gönderilerek, 8. ve 9. sınıf rehberlik dersinde gösterimleri sağlanacak.

Mesleki yüksek okullardaki alanların tanıtımının yer aldığı videoların, mesleki ve teknik eğitim ortaöğretim 12. sınıf öğrencilerine gösterimi yapılacak.

Törene, MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ile üniversitenin yetkilileri de katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Yusuf Tekin İstanbul Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

22 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Napoli Barcelona maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Napoli Barcelona maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Porto Arsenal maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Porto Arsenal maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool Luton Town maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Liverpool Luton Town maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Porto Arsenal maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Porto Arsenal maçı kaç kaç, canlı maç skoru! CHP Saruhanlı'dan aday çıkardı mı, belediye başkan adayı kim oldu? Zeki Bilgin Saruhanlı'da aday mı? Mansur Yavaş'ın mal varlığı ne kadar 2024? İşte Mansur Yavaş'ın serveti! Napoli Barcelona maçı CANLI izle! 21 Şubat Napoli Barcelona maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Porto Arsenal maçı CANLI izle! 21 Şubat Porto Arsenal maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! (PORTO-ARSENAL) TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Şubat TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! EXXEN canlı maç izle! (NAPOLİ-BARCELONA) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 21 Şubat EXXEN spor canlı izle! Liverpool - Luton Town maçı CANLI izle! 21 Şubat Liverpool - Luton Town maçı canlı yayın izle! 21-22 Şubat hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 21-22 Şubat benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title