Marine Le Pen Haberleri

Marine Le Pen haber, Marine Le Pen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marine Le Pen - 06.04.2014
Fransa'da Le Pen'den Müslüman ve Musevileri Kızdıran Açıklama
Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen'in, yerel seçimi kazandıkları belediyelerdeki okul kantinlerinde Müslüman ve Musevi öğrenciler için domuz eti yerine alternatif menü verilmesi uygulamasına son vereceklerini açıklaması tepki ile karşılandı.
Marine Le Pen - 04.04.2014
Fransa'da Aşırı Sağcı Liderden Müslüman ve Musevileri Kızdıracak Açıklama
Marine Le Pen, seçim kazandıkları belediyelerde okul kantinlerinde Müslüman ve Musevi öğrenciler için domuz eti yerine alternatif menü uygulamasını bitireceklerini söyledi.
Marine Le Pen - 03.04.2014
Fransa'da Aşırı Sağcı Parti Lideri Mahkum Oldu
Marine Le Pen, "sahte seçim broşürü" yüzünden para cezası ödemeye mahkum oldu.
Marine Le Pen - 30.03.2014
Fransa'da Yerel Seçimlerde Aşırı Sağdan Tarihi Başarı
Ilk tura damga vuran aşırı sağ parti Ulusal Cephe (FN), ikinci turda da yükselişini sürdürdü. Fransa genelinde yüzde 7 oy oranına ulaşan Ulusal Cephe, 6 şehirde de belediye başkanlığını kazanarak tarihinin en iyi sonucunu elde etti. FN adayları Beziers, Beaucaire, Frejus, Hayange, Villers-Cotterets ve Cogolin şehirlerinde ilk sırada yer aldı. Ulusal Parti Başkanı Marine Le Pen, yeni bir döneme girildiğini vurgulayarak artık Fransa’da üçüncü siyasi akımın doğduğunu söyledi.
Marine Le Pen - 26.03.2014
Fransa'da Cezaevindeki Müslümanlara Helal Et Verilmesinin Yolu Açıldı
Aşırı sağcı Ulusal Cephe (FN) lideri Marine Le Pen, 2012'deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında Paris'te tüm mezbahaların İslami usüllere uygun şekilde kesim yaptığını, bu durumun Müslüman olmayan nüfusu rahatsız ettiğini iddia etmişti.
Marine Le Pen - 24.03.2014
Fransa'da Yerel Seçimler 'Aşırı Sağ' Gerçeğini Birkez Daha Ortaya Koydu
Fransa'da gerçekleştirilen yerel seçimlerin ilk turu tamamlandı. Sağ partilerin 46,54'le galip çıktığı solun ise yüzde 37,74'le büyük yara aldığı seçimlerde en dikkat çeken sonucu ise aşırı sağ parti Ulusal Cephe (FN) elde etti. Marine Le Pen'in liderliğinde '1000 seçilmiş' hedefiyle' seçimlere giren parti, Fransa genelinde oyların yüzde 5'ini elde ederek tarihi bir başarıya ulaştı.
Marine Le Pen - 24.03.2014
Fransa'da Yerel Seçimler
Fransa'da yerel seçimlerin dün düzenlenen ilk turunun ardından partiler arasında ittifak arayışları artarken aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen, seçimi kazanacakları belediyelerde yerel vergileri derhal düşürme vaadinde bulundu.
Marine Le Pen - 24.03.2014
Sağ Partiler, Fransa'da İlk Turun Galibi
Aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) oylarını yüzde 7'ye çıkarmayı başardı. FN bu oy oranıyla ülkede 8 belediyeyi şimdiden kazandı. 30 Mart Pazar günü yapılacak ikinci tur seçimlerde aşırı sağcı FN'in 15'e yakın belediyeyi kazanması bekleniyor. FN Parti Başkanı Marine Le Pen ilk tur seçim sonuçlarından memnun olduğunu belirterek, "Fransızlar, ülkelerine daha duyarlı hale geldi.
Marine Le Pen - 24.03.2014
Fransa'da İlk Turun Galibi Halk Hareketi İçin Birlik Partisi
Aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) ise oylarını yüzde 7'ye çıkarmayı başardı. Ulusal Cephe Partisi'nin Frejas, Perpignon, Avignon gibi kentlerde yüzde 29 ile yüzde 40 arasında oy alması dikkat çekti. Aşırı sağcıların Fransa genelinde 12 ile 15 belediyeyi alması bekleniyor. FN Parti Başkanı Marine Le Pen ilk tur seçim sonuçlarından memnun olduğunu belirterek, "Fransızlar ülkelerine daha duyarlı hale geldiler.
Marine Le Pen - 23.03.2014
Fransa'da Yerel Seçimler
Seçimlerde önemli başarı gösteren ve ikinci tur için "kilit parti" haline gelen Ulusal Cephe'nin lideri Marine Le Pen ise ikinci turda kendi adaylarının yarışmadığı seçim bölgelerinde seçmenlerinin çekimser kalmaları çağrısında bulundu.
Marine Le Pen - 28.08.2013
Suriye'ye Askeri Müdahale Tartışmaları
Aşrı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen, Suriye'ye olası müdahaleye sert bir şekilde karşı çıkarken, "bu müdahalenin ülkedeki aşırı dinci grupları güçlendireceğini" iddia etti.
Marine Le Pen - 16.07.2013
Polonya'da Hükümetin Helal Kesimi Yasallaştırma Girişimine Parlamento Engel Oldu
Fransa'da 2011'de İslam araştırmacısı Gilles Kepel tarafından hazırlanan "İslam, Göç, Kimlik ve Güvensizlik" araştırması ve Kepel'in Franca 2 kanalında yaptığı Fransa'nın neredeyse bütün banliyölerinde helal kesim yapıldığı açıklaması, seçim atmosferindeki ülkede büyük bir tartışmaya yol açtı. Sağcı lider Marine Le Pen genel seçim kampanyasını helal kesim üzerinden İslam ve yabancı karşıtlığı üzerine kurdu.
Marine Le Pen - 09.07.2013
Fransa'da Roman Karşıtı Belediye Başkanı Hakkında Suç Duyurusu
Aynı dernek, aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi Marine Le Pen'in de yine Romanlar aleyhine aşağılayıcı ifadeler kullandığı gerekçesiyle yargılanmasını talep etti.
Marine Le Pen - 02.07.2013
Ap, Le Pen'in Dokunulmazlığını Kaldırdı
Avrupa Parlamentosu aşırı sağ parti Ulusal Cephe(FN) lideri Marine Le Pen'in dokunulmazlığını kaldırdı.
Marine Le Pen - 25.06.2013
Fransa'da İki Aşırı Sağcı Dernek Kapatılıyor
Paris'te sol eğilimli bir gencin, "Troisième Voie" isimli derneğe bağlı aşırı sağcılar tarafından dövülerek öldürülmesinin ardından Başbakan Jean-Marc Ayrault, İçişleri Bakanlığından şiddet eğilimli aşırı sağcı derneklerin kapatılmasını istemişti. Buna tepki gösteren aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen, sosyalist hükümetin tarafsız davranarak aşırı solcu dernekleri de kapatmasını talep etmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Marine Le Pen Haberleri | Marine Le Pen Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Marine Le Pen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Marine Le Pen kimdir, hayatı ve biyografisi. Paris Bastille'de Coşkulu 1 Mayıs.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 02:33:29. #1.14#

title