Kuzey Kore Lideri, Halasını Zehirletti!

Kuzey Kore Lideri, Halasını Zehirletti!

12.05.2015 10:01 | Son Güncelleme: 12.05.2015 12:14

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un, halası Kim Kyong Hui'yi zehirlettiği ortaya çıktı. Acımasızlığıyla tanınan Kim, daha önce de halasının kocasını kurşuna dizdirmişti.

Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'daki akrabalarına zarar gelmemesi için gerçek kimliğinin açıklanmasını istemeyen ve "Park" ismini kullanan üst düzey yetkili, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un geçtiğimiz yıl mayıs ayında halası Kim Kyong Hui'yi zehirlettiğini ileri sürdü.

SADECE ÖZEL KORUMALARI BİLİYOR

"Park" kod ismini kullanan yetkili, "Geçtiğimiz yıl 5 ya da 6 Mayıs'ta halasını zehirletti. Bu olayı sadece özel korumalarının oluşturduğu Birlik 974 biliyordu. Ancak artık üst düzey yetkililer de Kim'in halasını zehirlettiğinden haberdar." dedi.

KOCASINI DA KURŞUNA DİZDİRTMİŞTİ

Babasının ölümünden sonra iktidara gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, halası Kim Kyong Hui'nin kocası Jang Song Taek'le anlaşmazlığa düştükten sonra kurşuna dizdirtmişti. Kim'in Taek'in ölümünden sonra halasını da susturmayı tercih ettiği ileri sürüldü.

Güney Kore gazetesi Chosun Ilbo geçtiğimiz yıl yayınladığı haberde, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un halası Kim Kyong Hui'nin hayatını kaybettiğini öne sürmüştü. NTV'nin haberine göre, Gazete Kim Kyong Hui'nin ölüm nedenini kalp krizi ya da intihar olarak yazmıştı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, rejimin iki numarası ve halasının eşi olan Jang Song Taek'i 2013 Aralık ayında öldürtmüştü. Komünist Parti'nin toplantısında askerler tarafından alınan Taek kurşuna dizilmişti.

Kuzey Kore Lideri, Halasını Zehirletti!

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (40)
ADINIZI YAZIN: İBLİS
GERCEK: Yine de yalan haber! Emperyalist güclere bas tutan onurlu Kuzey Kore ve liderinin karalamaya calisanlarin ve papaganlarin yaydigi manipulasyon haberler! Ozellikle Güney Kore gazetesi Chosun Ilbo yalan makinesidir.
ALPER TUNC: bu adam cok tuhaf ne yaptıgı ne yapacagı belli degil insanlıgın başına büyük bela
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title