Kuşadası'nda Polis Haftası Kutlamaları

Kuşadası'nda Polis Haftası Kutlamaları

Kuşadası'nda, Türk Polis Teşkilatı'nın 163. Kuruluş Yıldönümü Dolayısıyla Düzenlenen Kokteylde Başarılı Polislere Ödül Verildi.

Kuşadası'nda Polis Haftası Kutlamaları

Kuşadası'nda, Türk Polis Teşkilatı'nın 163. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen kokteylde başarılı polislere ödül verildi.

Kuşadası Emniyet Müdürlüğü tarafından Kervansaray'da gerçekleştirilen kokteyle Aydın Valisi Mustafa Malay, Aydın İl Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Garnizon Komutanı Umut Bütün, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal ve Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü ile daire amirleri, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, turizmciler, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı. Burada bir konuşma yapan Vali Mustafa Malay, Kuşadası polisinin çok başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, başarıların önümüzdeki süreçte de aynı kararlılık ve azimle devam edeceğine inandığını söyledi.

Kaymakam Mustafa Esen de, Kuşadası'nda polisin başarılı çalışmaları sonucu suç oranında büyük bir düşüş yaşandığını ve ilçenin turistik beldeler arasında en güvenli merkez olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından 2007 yılındaki başarılı çalışmalarından dolayı Kuşadası Kaymakamlığı'nca takdirnameyle ödüllendirilen Kuşadası Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Komiser Yardımcısı Efkan Takar ile birlikte 5 polis memuruna ödülleri, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen tarafından verildi.

Daha sonra Aydın Valisi Mustafa Malay, 'Polis Haftası' etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Tavla Şampiyonası'nda birinci olan Kuşadası 1 No'lu Sağlık Ocağı Baştabibi Özgür Bal ile ikinci olan turizmci Ferdi Uçargönül ve üçüncü olan turizmci Ali Acundaş'a kupalarını verdi. Kokteyl, Davutlar Turizm, Tanıtma ve Kültür Derneği folklor ekibinin gösterisiyle sona erdi.

(ZH-NÇ-Y)