Kültürlü Öğrenciler Mysıa Fotoğraf Müzesi'ni Gezdi

Kültürlü Öğrenciler Mysıa Fotoğraf Müzesi'ni Gezdi

Özel Bursa Kültür Okulları Fotoğraf Kulübü 6. sınıf öğrencileri, Mysia Fotoğraf Müzesi'ni ziyaret etti, fotoğraf sanatının inceliklerini keşfetti.

Kültürlü Öğrenciler Mysıa Fotoğraf Müzesi'ni Gezdi

Özel Bursa Kültür Okulları, başarılı eğitim çalışmalarının yanı sıra öğrencilerine sanatsal ve sportif etkinliklerle özel yeteneklerini keşfetmede de büyük destek oluyor.

Bu kapsamda Mysia Fotoğraf Müzesi'ni ziyaret eden ve doğa ile iç içe bir ortamda, alan derinliği tekniğiyle hareketli nesnelerin çekimi yapan Kültürlü öğrenciler, sınıf ortamında aldıkları teorik bilgiyi pratikte de uygulama fırsatı buldular.

Kültürlü öğrenciler, çalışmalarının yaratıcılığını artırmak amacıyla bir sonraki derslerini çekilen fotoğraflar üzerinde gözlem yapmaya ayırıyorlar. Öğretmenlerin belirlediği fotoğraflar çeşitli sergilerde gösterilerek, öğrencilerin çalışmalarının temsilini sağlıyorlar.

FOTOĞRAFIN TARİHSEL SÜRECİ BU MÜZEDE

Öte yandan, Nilüfer Belediyesi Mysia Fotoğraf Müzesi, fotoğrafın tarihsel süreci, Türk fotoğrafını geçmişten günümüze taşıyan usta fotoğrafçıları, Bursa'nın değerlerini ve eski Bursa arşivini işitsel, görsel anlatımlar aracılığıyla aktarıyor.

Müzesi bünyesinde teknik ve görsel sergilemelerin yanı sıra, siyah-beyaz fotoğraf karanlık odası ve eğitimleri, kütüphane, fotoğrafçıların görsel ifade biçimlerini çeşitlendirebileceği atölye çalışmaları, geleneksel hatıra fotoğraf çekim alanları ve kış bahçesi yer alıyor.