Haberler

Fas'ta Uluslararası Rabat Kitap Fuarı Başladı

Güncelleme:

Fas'ta düzenlenen Uluslararası Rabat Kitap Fuarı, 743 yayınevi, kurum ve kuruluşun katılımıyla başladı. Fuarda Türkiye'yi temsil eden Yunus Emre Enstitüsü de yer aldı.

Fas'ta bu yıl 29'uncusu düzenlenen Uluslararası Rabat Kitap Fuarı başladı.

Fas genelinden ve 48 ülkeden toplam 743 yayınevi, kurum, kuruluş ve uluslararası organizasyonun katıldığı fuarın açılışı Fas Başbakanı Aziz Ahnuş ile Kültür Bakanı Muhammed Mehdi Binsaid tarafından gerçekleştirildi.

Yerel ve uluslararası yayıncıların yanı sıra diplomatik misyonların da yer aldığı fuarda Rabat Yunus Emre Enstitüsü (YEE) de stant açtı.

Türkiye'nin Rabat Büyükelçisi Mustafa İlker Kılıç, Rabat YEE'nin fuar alanındaki standını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Büyükelçi Kılıç, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yunus Emre Enstitüsü Türk dili ve kültürünü tanıtmada üstlendiği değerli misyonu başarıyla yerine getirmektedir. Ülkemize, dilimize ve kültürümüze ilginin yüksek olduğu Fas'ta da bu başarıyı görüyoruz. Bu bakımdan, Uluslararası Rabat Kitap Fuarı gibi görünürlüğü yüksek bir fuarda ülkemizi Enstitünün temsil etmesi anlamlı ve önemlidir. Önümüzdeki yıllarda ülkemizden daha fazla yayınevinin bu fuara stantlarıyla katılmalarını da temenni ediyoruz. Bu fuarda Azerbaycan Kültür Bakanlığının standı ile yan yana olmamız da bizi ayrıca sevindirdi. Burada da iki devlet bir millet olarak birlikteyiz." ifadelerini kullandı.

Rabat YEE koordinatörü Reha Ermumcu ise, "Fuar 10 Mayıs-19 Mayıs tarihlerinde birçok ziyaretçiyi ağırlayacak. Bizler de kültürümüzü, sanatımızı kahvemizle, lokumumuzla, tatlılarımızla tanıtmakla beraber aynı zamanda yıl boyu sürdürdüğümüz Türkçe kurslarımızı da fuara katılanlara tanıtma imkanı buluyoruz. Çok sayıda yabancı yayıncı ve misafir de Uluslararası Rabat Kitap Fuarı'na katılıyor. Hem bizim için hem onlar için bir etkileşim fırsatı oluyor." şeklinde konuştu.

Fuar kapsamında imza günleri, söyleşiler ve çeşitli programlardan oluşan iki yüzün üzerinde etkinlik gerçekleştirilecek.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Türkiye Fas Edebiyat Kültür Diplomasi Kültür Sanat Güncel Haberler

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title