Koto Başkanı Özdağ Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Koto Başkanı Özdağ Açıklaması

AA - Haberler | Yerel
Koto Başkanı Özdağ Açıklaması

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ, 2. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'nda birçok alanda satış gerçekleştirileceğini belirterek, "Bu potansiyeli en iyi şekilde kullanmamız lazım" dedi.

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ, 2. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'nda birçok alanda satış gerçekleştirileceğini belirterek, "Bu potansiyeli en iyi şekilde kullanmamız lazım" dedi.

Özdağ, KOTO tarafından Doğu Marmara'daki illerin sanayi ve ticaret odalarının desteğiyle gerçekleştirilecek fuarın tanıtım toplantısında, 3-6 Mart'ta Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı'nın ikincisini düzenleyeceklerini söyledi.

Geçen yıl ilkini düzenledikleri fuarı 25 bin 320 kişinin ziyaret ettiğini anlatan Özdağ, "Bu fuarın 30 milyon liranın üzerinde ticaret hacmi oldu. Çünkü bu fuarımız, tanıtımdan daha çok birebir satış ağırlıklı bir fuarımız. İnsanların memnuniyeti çok iyi. Fuara ikinci kez katılma oranının çok yüksek olacağı beklentisi var. 140 firmada anket yaptık, 131 tanesi bu yıl yeniden katılacağını ifade etti. Mobilya ve inşaat alanında Sakarya'dan çok ciddi katılım olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Fuarda, gelinlik, damatlık, düğün salonu, düğün-nişan organizasyonu, catering, otel, kuyumculuk, çiçekçilik, fotoğrafçılık, kuaför, saç, bakım, tasarım, kozmetik kişisel bakım, inşaat, konut, beyaz eşya ve züccaciye, mobilya dekorasyonu, seyahat, yapı dekorasyonu, halı, tekstil, ayakkabı, nikah şekeri ve müzeye kadar birçok konuda satış gerçekleştirileceğini bildiren Özdağ, "30 farklı konu var, bu potansiyeli en iyi şekilde kullanmamız lazım. İnşallah tüm Doğu Marmara'yı kucaklamasını umduğumuz bu iş birlikteliklerimizin devamını bekliyor, bu kapsamda bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum, herkese hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul da illerin ticaretini geliştirme adına düşünülen fuar organizasyonunun hayırlı olmasını diledi.

Hedefleri olan bir ülkede yaşadıklarını, Marmara'nın da bu değişimde kendisini gösterebilecek önemli bir bölge olduğuna değinen Kösemusul, şunları kaydetti:

"Kısmet olursa ekonomik, ticari ve sosyal anlamda hedeflerdeki payımızı muhafaza edip 2023'ten daha önce hedefleri olan bir bölge olacağız. Bu tür fuarlar, inşallah bunların önemli adımları. Bu tür fuar organizasyonlarının, fuar kültürünü genişletme anlamında tüccarlarımıza katkı sağlayacağını düşünüyorum. İnşallah bu birlik ve beraberliğin bereketini bölge adına değerlendirir, fırsattan istifade ederiz."

Fuar, 3-6 Mart'ta Kocaeli, Bolu, Sakarya, Düzce ve Yalova'daki firmaların katılımıyla Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezinde yapılacak.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title