Hamile Sürücüyü Silahla Vuran Trafik Magandası İçin 15 Yıl Hapis İsteniyor

Hamile Sürücüyü Silahla Vuran Trafik Magandası İçin 15 Yıl Hapis İsteniyor

Konya'da, otomobiliyle kırmızı ışıkta duran hamile doktorun aracına arkadan çarpıp, çıkan tartışma sonucu doktoru silahla yaralayan trafik magandası, "Doldur boşalt yaparken yanlışlıkla vurdum" dedi.

Konya'da geçen yıl Mayıs ayında, otomobiliyle kırmızı ışıkta duran hamile doktor Aliye Avcı'nın aracına arkadan çarpan, çıkan tartışma sırasında da tabancasını ateşleyip, doktoru yaralayan Hasan Çokkaynar'a, 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Çokkaynar, ise savunmasında tabancayı doldur-boşalt yapmak isterken kaza ile doktora kurşunun isabet ettiğini ileri sürdü.

Olay, 5 Mayıs 2016 tarihinde merkez Selçuklu ilçesi Feritpaşa Mahallesi Ankara Caddesi Beşyol Kavşağı'nda meydana geldi.HAMİLE KADININ ARACINA VURDU

Hocacihan Aile Sağlı Merkezi'nde göre vli aile hekimi 2 aylık hamile Aliye Avcı, yönetimindeki otomobiliyle kavşakta kırmızı ışıkta durdu.

İsmail Uzundere (38) idaresindeki hafif ticari araçla ışıkta bekleyen Avcı'nın otomobiline arkadan çarptı.

Kazanın ardından sürücü Uzundere ve yanında bulunan arkadaşı Hasan Çokkaynar (24) ile diğer sürücü Avcı yanındaki kız kardeşi Gamze K. aracından indi.

Bu sırada iki grup arasında tartışma başladı. Tartışma sırasında Avcı, polis çağırmak istedi.

Bu duruma sinirlenen Uzundere, Avcı'nın aracının tamponuna tekme attı. Gerginliğin artması üzerine korkan Avcı ve kız kardeşi otomobile HAMİLE KADINA ATEŞ ETTİ

Hasan Çokkaynar da tabancayla ateş açtı. Otomobilin bagajından giren kurşun, sürücü koltuğunda oturan Avcı'nın kalçasına isabet etti.

Avcı, kanlar içinde kalırken, Çokkaynar ve Uuzundere, araçlarına binip, Avcı'nın aracının yan tarafından çarpıp kaçmak istedi.

O sırada kavşakta görevli trafik polisleri, silah sesini duyup kaçmak isteyen Şüphelilerin aracını durdurdu.

Gözaltına alınan 2 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

HAMİLELİK BOYUNCA VÜCUDUNDA MERMİYLE YAŞADI

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan ve ikinci çocuğuna hamile olan Aliye Avcı'nın, omuriliğinin alt bölümünden girip, sol kalçasında kalan mermi, hamilelik nedeniyle risk taşıdığı için vücudunda kaldı.VÜCUDUNDAKİ MERMİ DOĞUMDAN SONRA ÇIKARILDI

7 ay boyunca vücudunda mermiyle yaşayan Aliye Avcı'nın 16 gün önce kız bebek dünyaya getirdiği ve vücudundaki merminin de doğumdan sonra yapılan ameliyatla çıkartıldığı öğrenildi.

Bebeğe ise 'Aylin' isminin verildiği 15 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

Konya 1'İnci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan şüphelilerden İsmail Uzundere, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Doktor Avcı'ya ateş eden ve yaralanmasına sebep olan Hasan Çokkaynar'ın hakkında ise 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.'DOLDUR BOŞALT YAPMAK İSTEDİM'

Olaydan önce uyuşturucu hap kullandığını ileri süren Çokkaynar ise savunmasında, tabancanın doldur boşalt yapmak isterken ateş aldığını ileri sürdü.

Çokkaynar ifadesinde, "Otomobile binmeden önce uyuşturucu hap kullandım. Bu nedenle şuurum tam olarak yerinde değildi. Tartışma sırasında elimdeki tabanca ile doldur boşalt yapıyordum. Bu esnada tabanca kazayla ateş aldı. Kurşun kazayla Aliye Avcı'ya isabet etti. Kan davam nedeniyle sürekli silah taşıyorum. Tabanca ve araçta bulunan diğer tüfek ile malzemeler bana ait" dedi.

Mahkeme ileriki bir tarihe ertelendi.