Kiptaş Zeytinburnu'na Bin 536 Konut Yapacak

Kiptaş Zeytinburnu'na Bin 536 Konut Yapacak

Kiptaş, Zeytinburnu Sümer Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Yıkılacak Yeni Binaların Yerine Bin 536 Konut Yapacak.

Kiptaş Zeytinburnu'na Bin 536 Konut Yapacak

KİPTAŞ, Zeytinburnu Sümer Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılacak yeni binaların yerine bin 536 konut yapacak.

KİPTAŞ tarafından vatandaşların kentsel dönüşüm ile ilgili bilgilenmesi için Sümer Mahallesi'ne açılan satış ofisinde konut sözleşmelerine başlandı. Satış ofisinin açılış töreninde konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Sümer Mahallesi'nde en riskli alanların tespit edildiğini belirtti. Projenin başlamasından itibaren 24 ayda tamamlanacağını anlatan Topbaş, "Bu tespit edilen yerlerde aralarda birkaç tane sağlam binalar kalıyordu. Bu binaları bırakıp diğerlerini yenilemek yerine yeniden bir şehir kuralım doğru olan budur diye bir çalışma başlattık. Burada yaşayanlar bize güven ve hassasiyet gösterdiler. Vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu. Projede hiçbir vatandaşın mağdur edilmediğini dile getiren Topbaş, kimseye de peşkeş çekmediklerini kaydetti. Vatandaşlara bir de uyarıda bulunan Topbaş, "Yeni yapılacak konutlar iki katı değer kazanacak. Uyanıklar olabilir. Sakın dairenizi satmayın" dedi.

Konuşmasının ardından Kadir Topbaş, Sümer Mahallesi sakini bir vatandaş ile ilk sözleşmeyi yaptı.