Kilis'in Avrupa'dan İki Kardeş Şehri Oldu

Kilis'in Avrupa'dan İki Kardeş Şehri Oldu

Kilis'in Avrupa'dan İki Kardeş Şehri Oldu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yaşam

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Belediye ile Kosova’nın Prizren Belediyesi ve Makedonya’nın Gostivar Belediyesi arasında “Kardeş Şehir” İçişleri Bakanlığından tarafından onaylandığını müjdeledi.

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Belediye ile Kosova'nın Prizren Belediyesi ve Makedonya'nın Gostivar Belediyesi arasında "Kardeş Şehir" İçişleri Bakanlığından tarafından onaylandığını müjdeledi.

Başkan Kara, Kilis Belediyesinin Avrupa'da 2 kardeş şehri olduğunu ifade ederek, "Belediyemiz ile Kosova'nın Prizren Belediyesi ve Makedonya'nın Gostivar Belediyesi arasında İç İşleri Bakanlığından Kardeş Şehir onayı alındı. Bu çerçevede, Kardeş Şehirlerimiz olan Prizren Belediyesi ve Gostivar Belediyesi ile karşılıklı olarak güçlü etkileşim içerisinde zaten kardeş olduğumuz Balkan topraklarında ekonomi, ekoloji, kültür, sağlık, eğitim ve benzeri konularda da iş birliği yapma kararı alındı.Kilis Belediyesi olarak artık Avrupa'da 2 kardeş şehrimiz oldu" diye konuştu. - KİLİS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title