Kayserispor, Çaykur Rizespor'a Acımadı

Kayserispor, Kendi Sahasında Çaykur Rizespor'u 3-0 Mağlup Ederek, Kupa Finali Öncesi Moral Depoladı ve Rakibinin Ligde Kalma Umutlarını Tüketti.

Kayserispor, Çaykur  Rizespor'a Acımadı

Kayserispor, kendi sahasında Çaykur Rizespor'u 3-0 mağlup ederek, kupa finali öncesi moral depoladı ve rakibinin ligde kalma umutlarını tüketti.

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, maç sonrası yaptığı açıklamada, kazandıkları için mutlu olduğunu belirterek, "Bu maça kupa maçı öncesi son prova diye bakıyorduk. Kazandığımız için mutluyuz. Sanırım geçen seneki puanımızdan bir sıra üste çıktık. Ligi 5. olarak bitirmeyi garantiledik. Daha önce de söylediğimi gibi hedefimizi tutturduk. Şimdi bütün gücümüzle kupa finaline hazırlanacağız. Herkesin desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Abdülkadir Çakır ise, mağlup oldukları için çok üzgün olduklarını belirterek, "Bu yenilgiyle küme düşmemiz kesinleşti. Yalnız ben karşınıza şunun için çıktım. Beşiktaş ile oynamadan önce bir tane deli kuyuya taş attı, onunla uğraştık. Bu maçtan önce de Gençlerbirliği basın sözcüsü, 'Kayserispor yedekleriyle çıkacak, kupayı verdi, ligi alacak' şeklinde açıklamalar yaptı. Bunlar çirkin şeyler. Biz sahada oynayıp, sahada yapacaksak bir şeyler yaparız. Beni diğer takımların başkanlarıyla da karıştırmasınlar. Ben Gençlerbirliği gibi kimseye un satmadım. Kime un sattım, kime teşvik verdim. Onların hepsini ben biliyorum. Bunu düşen ve düşecek takım başkanı olarak konuşmuyorum. Ama tekrar söylüyorum, üzerine basa basa ben çirkin ilişkiler içerisine girmem, bu zamana kadar da girmedim. Ben şereflice düşerim, şerefsizce ayakta kalacağıma, şereflice düşmeyi yeğlerim" dedi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca ise, kötü bir sonuç aldıklarını ve mağlup olduklarını söyledi.

Çaykur Rizespor'un tecrübeli futbolcusu Zafer Biryol da, iyi oyun oynamadıklarını ve pozisyon üretemediklerini kaydederek, "Çok daha etkili olmamız gereken bir maçtı. Maalesef o stresi kaldıramadık" dedi.

Kayserisporlu futbolcu Koray ise, hedeflerinin Fortis Türkiye Kupası olduğunu dile getirerek, kupayı Kayseri'ye getirip taraftarlarına hediye etmek istediklerini ifade etti.

(SE-İY-S)

Kaynak: İHA