Kahramanmaraş- Memur-Sen Genel Başkanı: Kaşarların Halini Gördük - Haberler
Haberi Paylaş

Kahramanmaraş- Memur-Sen Genel Başkanı: Kaşarların Halini Gördük

Kahramanmaraş- Memur-Sen Genel Başkanı: Kaşarların Halini Gördük
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, diğer konfederasyonların başkanlarını eleştirirken, "Sayın Koncuk yaşımız itibariyle genç ve toy görebilirsin.

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, diğer konfederasyonların başkanlarını eleştirirken, "Sayın Koncuk yaşımız itibariyle genç ve toy görebilirsin. Biz kaşarların halini gördük. Hakkınızı bileceksiniz, haddinizi bileceksiniz. Unutmayınız ki sendikacılık, çizmeyi aşma sanatıdır" dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kahramanmaraş'ta Mehmet Akif Kültür Merkezi'nde sendika üyeleriyle bir araya geldi. Etkinliğe; Yalçın'ın yanı sıra; Ak Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Uğur Dilipak ile İlker Çitil, Ak Parti MKYK üyesi Metin Doğan, Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, konfederasyona bağlı sendikaların temsilcileri ve üyeler katıldı. Burada konuşan Ali Yalçın, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Lami Özgen ve Türkiye Kamu Sen Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Koncuk'u toplu sözleşme süreci üzerinden sert dille eleştirdi. Memur-Sen'in itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını öne süren Yalçın, şöyle dedi: "Ekonomik kazanımlar noktasında 2001'de yasa çıktığı halde, o tarihten bu tarihe toplu sözleşme düzenine kadar masaya oturup Devlet Personelleri Tutanakları askıda, sitelerinde; hizmet kollarıyla ilgili bir tane kazanımını ortak masada mutabakata bağlayamayan ve masadan eli boş dönenlerin şimdi sizin 213 kazanım aldığınız yerde dilinin çok döndüğünü görüyorsunuz. İtibarsızlaştırma hareketini görüyorsunuz. Tıpkı masaya otururken niyetlerinin çalışana kazandırmak değil, Memur-Sen'e kaybettirmek. Çalışanın niyasını sarmak değil, PYD'den gelenleri sendikasına tedavi ünitesi kurup orada tedavi ettirmek niyetinde olanların; bize çelme çalıştığı o masada bizim kendileri gibi bir teslimiyetçilik içerisinde hareket edeceğimizi bekleyenler Akif İnan'ın 'Özgün ve özgür sendikacılık' metaforunu ortaya koyup kamu işveren heyetine ayağa kalkarak 'Bugün günlerden Cuma. Dört dört teklifi karşısında bugün günlerden Cuma. Sosyal ve vicdanı haklar boyutuyla sizi Cuma'nın feyzinden, malik haklar boyutuyla Cuma'nın bereketinden nasiplenmeye davet ediyor. Bırakın getirdiğiniz teklifi, müzakereyi konuşmaya dahi değer bulmuyoruz. Bu oturum bizim için bitmiştir' diyip ayağa kalkıp masayı terk ettiğimizde çakılı kalanlar bir sonraki oturumda ve televizyonda 'Biz ne olduğunu anlamadık' dediler. Çünkü jeton köşeli."

KAŞARLARIN HALİNİ GÖRDÜK

Toplu sözleşme sürecinde herkesin kazandığını söyleyen Yalçın, konfederasyonuna ait bültendeki yazıda diğer sendika başkanlarıyla ilgili 'Masadan ve sahadan sildik' dediğini hatırlatarak şöyle konuştu: "Toplu sözleşmede herkes kazandı. Memur-Sen üyeleri de, KESK üyeleri de, Kamu-Sen üyeleri de, Kemal Sunal'ın filminde 'Sendikalı mısın?' dediklerinde 'Yok Harranlıyım' diyen Harranlılar da kazandı. Ben yasanın merhametiyle masadasınız, yetkiniz yok. 11 hizmet kolunun tamamına da muhatap Memur-Sen'dir. Hiç bir teklifiniz görüşülmeyecek. İtiraz ve imza yetkiniz yok. Burada konu mankenisiniz dediğimde bana öfkeyle cümle kuranların; Memur-Sen bültenine yazdığım giriş yazısında 'Masadan ve sahadan sildik' dediğimde Koncuk'un öfkelenip sitesinden bana cevap vererek 'Ali Yalçın çizmeyi aştı' diyişini hatırlıyorum. Sayın Koncuk yaşımız itibariyle genç ve toy görebilirsin. Biz kaşarların halini gördük. Kaşarların halini gördük. Sendikacılık sınırları ve sinirleri zorlama sanatıdır. Devletin küçüğünden büyüğünden emir alarak yapılacak bir uğraş alanı asla değildir. Hakkınızı bileceksiniz, haddinizi bileceksiniz. Unutmayınız ki sendikacılık, çizmeyi aşma sanatıdır sayın Koncuk. Herkes kazandı. Ben yeni bir şey daha ekliyorum. Koncuk da kazandı, Lami Özgen de kazandı. 'Başkan bunlar ne kazandı?' diyebilirsiniz. Yılların sendikacıları nerede oturup nerede kalkacağını, nerede yapışıp nerede kaçacağını öğrendi arkadaşlar."

Kahramanmaraş- Memur-Sen Genel Başkanı: Kaşarların Halini Gördük

Kahramanmaraş- Memur-Sen Genel Başkanı: Kaşarların Halini Gördük

Kahramanmaraş- Memur-Sen Genel Başkanı: Kaşarların Halini Gördük

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, diğer konfederasyonların başkanlarını eleştirirken, "Sayın Koncuk yaşımız itibariyle genç ve toy görebilirsin.

title