Kadınlar Derneği Haberleri

Kadınlar Derneği haber, Kadınlar Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadınlar Derneği - 26.09.2018
Türk - Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği'ne Büyük Onur...
JAPONYA tarafından iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine kayda değer hizmetleri nedeniyle Türk Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi'ne bu yılki "Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü" layık görüldü. Ödül, düzenlenen törenle Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara tarafından dernek yetkililerine verildi. Törenin sürprizi ise Türk ve Japon kadınlardan oluşan dernek korosu olurken, koronun hem Türkçe hem Japonca seslendirdiği şarkılar büyük beğeni topladı.     Japon kültürünün Türkiye'de tanıtılması ve iki ülke arasındaki mevcut ilişkilerin geliştirilmesine yönelik hizmetleri nedeniyle Japonya tarafından verilen 'Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü'ne, bu yıl 'Türk- Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi layık görüldü. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'nun Beyoğlu'ndaki eski ofis binasında, 'Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü' töreni, İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara'nın ev sahipliğinde düzenlendi. Törene, Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi üyeleri, Japonya Başkonsolosluğu yetkilileri, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile çok sayıda davetli katıldı.    TÜRKÇE VE JAPONCA ŞARKILARI SESLENDİRDİLER Başkonsolos Ehara, eşi Shizue Ehara ile birlikte misafirleri kapıda karşıladı. Törende Başkonsolosun eşi Shizue Eha'nın üzerine giydiği geleneksel Japon kıyafeti 'kimono' dikkat çekti. İki ülkenin milli marşlarının okunmasıyla başlayan törende Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi Korosu mini bir konser verdi. Türk ve Japon kadınlarından oluşan koro, Türkçe ve Japonca söyledikleri şarkılarla salondakilere keyifli anlar yaşattı.   Törende konuşan Başkonsolos Norio Ehara,  Japon Dışişleri Bakanı Ödülü'nü takdim etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu ödülün Türkiye'de uzun yıllardır Türk-Japon kültürel etkileşimine köklü katkılarda bulunan Türk Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi'ne verilmiş olması tarihi bir anlam taşımaktadır. Türk Japon Kadınları Derneği'nin tüm üyelerini yürekten tebrik ediyorum" diye konuştu.    "TÜRK İNSANININ JAPON KÜLTÜRÜNE KARŞI OLAN ANLAYIŞININ ARTMASI..." "Japon Dışişleri Bakanı Ödülü'nün en önemli amaçlarından biri her iki ülkenin çeşitli alanlardaki faaliyetlerine destek olmaktır" diyen Başkonsolos Ehara, şöyle devam etti: "Türk Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi bundan 42 yıl önce 1976' yılında kurulmuş, Japonca Sumie, Kaligrafi Origami gibi Japon kültürünü içeren çeşitli alanlarda kurslar açmış ve yıllardır ders vermeye devam etmektedir. Biraz önce de törenin başında kadınlar derneği korosundan 3 parça seslendirdi.
Kadınlar Derneği - 26.09.2018
Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği'ne Büyük Onur...
JAPONYA  tarafından iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine kayda değer hizmetleri nedeniyle Türk Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi'ne bu yılki "Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü" layık görüldü. Ödül, düzenlenen törenle Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara tarafından dernek yetkililerine verildi. Törenin sürprizi ise Türk ve Japon kadınlardan oluşan dernek korosu olurken, koronun hem Türkçe hem Japonca seslendirdiği şarkılar büyük beğeni topladı.     Japon kültürünün Türkiye'de tanıtılması ve iki ülke arasındaki mevcut ilişkilerin geliştirilmesine yönelik hizmetleri nedeniyle Japonya tarafından verilen 'Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü'ne, bu yıl 'Türk- Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi layık görüldü. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'nun Beyoğlu'ndaki eski ofis binasında, 'Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü' töreni, İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara'nın ev sahipliğinde düzenlendi. Törene, Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi üyeleri, Japonya Başkonsolosluğu yetkilileri, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile çok sayıda davetli katıldı.  TÜRKÇE VE JAPONCA ŞARKILARI SESLENDİRDİLER Başkonsolos Ehara, eşi Shizue Ehara ile birlikte misafirleri kapıda karşıladı. Törende Başkonsolosun eşi Shizue Eha'nın üzerine giydiği geleneksel Japon kıyafeti 'kimono' dikkat çekti. İki ülkenin milli marşlarının okunmasıyla başlayan törende Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi Korosu mini bir konser verdi. Türk ve Japon kadınlarından oluşan koro, Türkçe ve Japonca söyledikleri şarkılarla salondakilere keyifli anlar yaşattı.   Törende konuşan Başkonsolos Norio Ehara,  Japon Dışişleri Bakanı Ödülü'nü takdim etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu ödülün Türkiye'de uzun yıllardır Türk-Japon kültürel etkileşimine köklü katkılarda bulunan Türk Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi'ne verilmiş olması tarihi bir anlam taşımaktadır. Türk Japon Kadınları Derneği'nin tüm üyelerini yürekten tebrik ediyorum" diye konuştu.  "TÜRK İNSANININ JAPON KÜLTÜRÜNE KARŞI OLAN ANLAYIŞININ ARTMASI..." "Japon Dışişleri Bakanı Ödülü'nün en önemli amaçlarından biri her iki ülkenin çeşitli alanlardaki faaliyetlerine destek olmaktır" diyen Başkonsolos Ehara, şöyle devam etti: "Türk Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi bundan 42 yıl önce 1976' yılında kurulmuş, Japonca Sumie, Kaligrafi Origami gibi Japon kültürünü içeren çeşitli alanlarda kurslar açmış ve yıllardır ders vermeye devam etmektedir. Biraz önce de törenin başında kadınlar derneği korosundan 3 parça seslendirdi.
Kadınlar Derneği - 26.09.2018
Türk - Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği'ne Büyük Onur...
TÜRK VE JAPON KADINLARININ KONSERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI Kamera: Enver ALAS -  İSTANBUL,DHA Japonya tarafından iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine kayda değer hizmetleri nedeniyle Türk Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi'ne bu yılki "Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü" layık görüldü. Ödül, düzenlenen törenle Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara tarafından dernek yetkililerine verildi. Törenin sürprizi ise Türk ve Japon kadınlardan oluşan dernek korosu olurken, koronun hem Türkçe hem Japonca seslendirdiği şarkılar büyük beğeni topladı.     Japon kültürünün Türkiye'de tanıtılması ve iki ülke arasındaki mevcut ilişkilerin geliştirilmesine yönelik hizmetleri nedeniyle Japonya tarafından verilen 'Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü'ne, bu yıl 'Türk- Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi layık görüldü. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'nun Beyoğlu'ndaki eski ofis binasında, 'Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü' töreni, İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara'nın ev sahipliğinde düzenlendi. Törene, Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi üyeleri, Japonya Başkonsolosluğu yetkilileri, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile çok sayıda davetli katıldı.  TÜRKÇE VE JAPONCA ŞARKILARI SESLENDİRDİLER Başkonsolos Ehara, eşi Shizue Ehara ile birlikte misafirleri kapıda karşıladı. Törende Başkonsolosun eşi Shizue Eha'nın üzerine giydiği geleneksel Japon kıyafeti 'kimono' dikkat çekti. İki ülkenin milli marşlarının okunmasıyla başlayan törende Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi Korosu mini bir konser verdi. Türk ve Japon kadınlarından oluşan koro, Türkçe ve Japonca söyledikleri şarkılarla salondakilere keyifli anlar yaşattı.   Törende konuşan Başkonsolos Norio Ehara,  Japon Dışişleri Bakanı Ödülü'nü takdim etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu ödülün Türkiye'de uzun yıllardır Türk-Japon kültürel etkileşimine köklü katkılarda bulunan Türk Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi'ne verilmiş olması tarihi bir anlam taşımaktadır. Türk Japon Kadınları Derneği'nin tüm üyelerini yürekten tebrik ediyorum" diye konuştu.  "TÜRK İNSANININ JAPON KÜLTÜRÜNE KARŞI OLAN ANLAYIŞININ ARTMASI..." "Japon Dışişleri Bakanı Ödülü'nün en önemli amaçlarından biri her iki ülkenin çeşitli alanlardaki faaliyetlerine destek olmaktır" diyen Başkonsolos Ehara, şöyle devam etti: "Türk Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği İstanbul Şubesi bundan 42 yıl önce 1976' yılında kurulmuş, Japonca Sumie, Kaligrafi Origami gibi Japon kültürünü içeren çeşitli alanlarda kurslar açmış ve yıllardır ders vermeye devam etmektedir. Biraz önce de törenin başında kadınlar derneği korosundan 3 parça seslendirdi.
Kadınlar Derneği - 26.09.2018
Japonya Dışişleri Bakanlığı'ndan Türk ve Japon Kadınlar Derneği'ne Ödül
Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği, Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü'ne layık görüldü.
Kadınlar Derneği - 16.09.2018
Beypazarılı Bostancılar Üretimlerini Dünyaya Taşıyacak
Ankara Üreten Kadınlar Derneğinin proje ortağı olarak yer aldığı 395 bin lira toplam bütçeli proje, 12 ay uygulama süresine sahip olacak.
Kadınlar Derneği - 14.09.2018
Ayaş Kadınlar Derneğinden Fabrika Ziyareti
Ayaş Kadınlar Derneği Başkanı Yasemin Öveyik ve dernek üyeleri Akkaya Mahallesinde faaliyete geçen salça fabrikasını ziyaret etti.
Kadınlar Derneği - 11.08.2018
24. Kaledavaz Biber Festivali
Kale'nin yöresel yemeklerinin ortaya çıkarıldığı yarışmada, ev hanımları hünerlerini sergiledi. Yöresel lezzetlerin yarıştığı etkinlikte başta Kale biberi tatarı ve Kale dolması, bağırsak dolması, Kale pidesi pelte ve Kale baklavası gibi çeşitli yemekler ve tatlıların yanı sıra Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneğinden Nilgün Doğan'ın yapmış olduğu Kale biberi tasarımlı pastası dikkat çekti.
Kadınlar Derneği - 09.08.2018
Oto Yıkamaya Kadın Eli Değdi
MERSİN'de, ANKA Üreten Kadınlar Derneği'nce açılan 'Mor Süpürge Oto Yıkama'da sadece kadınlar çalışıyor.
Kadınlar Derneği - 04.08.2018
Anadolu'nun Çocukları"Nı Tiyatroyla Buluşturuyorlar
Vizyoner Kadınlar Derneğince hazırlanan "Gülümse Geleceğe" projesinin 2'nci ayağında, Balıkesir'in kırsal mahallelerindeki çocuklar tiyatro ile buluşturuldu.
Kadınlar Derneği - 23.07.2018
Kosovalı Kadınlar Ağaçları Giydirdiler
Kosovalı kadınlar ağaçları giydirdilerEnis Tabak / Prizren, 23 Temmuz (DHA) - Kosova'nın Prizren kentinde faaliyet gösteren Orkide Kadınlar Derneği ile Ec Ma Ndryshe girişimi, ağaçların afiş, çivi ve raptiye gibi nesnelerden zarar görmemeleri için ağaçları kadınların işledikleri...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kadınlar Derneği Haberleri | Kadınlar Derneği Haber - Haberler - Sayfa 10 - Kadınlar Derneği haberleri, son dakika kadınlar derneği haber ve gelişmeleri burada. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Kırşehir'de Şube Açıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 02:49:23. #1.16#

title