Jan Böhmermann Almanya'dan Ayrılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Jan Böhmermann Almanya'dan Ayrılıyor

Hürriyet - Haberler | Güncel

Türkiye ile Almanya arasında mizah krizine neden olan komedyen Jan Böhmermann programına bir süre ara verme kararı aldı ve Almanya'dan ayrılacağını açıkladı.

Programında okuduğu Erdoğan şiiriyle krizi çıkaran Alman komedyen Jan Böhmermann bir süreliğine Almanya'dan ayrılacağını açıkladı.

"PROGRAMIMIZA ARA VERME KARARI ALDIK"

Facebook hesabından açıklama yapan Alman komedyen Jan Böhmermann, "Ekibimle birlikte 3 yıldan bu yana politikadan magazine kadar bir çok konuyu mizahi bir dille ele aldık. Son iki haftadan beri ise biz basına haber olduk. Programımıza kısa bir süreliğine ara verme kararı aldık. Böylece internet dünyası ve kamuoyu mülteci sorunu, kedi videoları ve Sophia Thomalla'nin aşk yaşamı gibi önemli konularla yakından ilgilenme fırsatı bulur" ifadelerini kullandı.

Böhmermann, "Dünyada mizah programında gündeme getirilen konulardan daha önemli konular bulunuyor" dedi.

ALMANYA'DAN AYRILIYOR

Mesajında Almanya genelinde kendisine destek olan kişilere teşekkür eden Böhmermann, bir süreliğine Almanya'dan ayrılacağını da duyurdu. Böhmermann, ayrılışını "Segway'imle kendimi bulmak için Jakobsweg yollarına hac yürüyüşüne çıkmadan önce Twerk&Travel ile Kuzey Kore'yi gezerek basın ve sanat özgürlüğü konusunu yeniden değerlendireceğim" diye duyurdu.

ZDF ise, programa 12 Mayıs tarihine kadar ara verildiğini açıkladı.

Jan Böhmermann Almanya'dan Ayrılıyor

Jan Böhmermann Almanya'dan Ayrılıyor

Jan Böhmermann Almanya'dan Ayrılıyor
Hürriyet - Son Dakika Haberleri