İSTANBUL VALİLİĞİ: AÇIK KAPI 2017 YILINDAN BERİ VATANDAŞIMIZA HİZMET VERİYOR

İSTANBUL VALİLİĞİ: AÇIK KAPI 2017 YILINDAN BERİ VATANDAŞIMIZA HİZMET VERİYOR

26.01.2021 16:23 | Son Güncelleme: 26.01.2021 17:33
İSTANBUL VALİLİĞİ: AÇIK KAPI 2017 YILINDAN BERİ VATANDAŞIMIZA HİZMET VERİYOR

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, 'Açık Kapı' uygulamasının 2017 yılından beri yurt genelinde başlatılmış bir proje olduğu belirtilerek, "İstanbul'da 2018 Yılı Mayıs ayından beri Valiliğimiz ve 36 ilçemizde başarıyla sürdürülen Açık Kapı biriminin yeni kurulduğu, başka...

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, 'Açık Kapı' uygulamasının 2017 yılından beri yurt genelinde başlatılmış bir proje olduğu belirtilerek, "İstanbul'da 2018 Yılı Mayıs ayından beri Valiliğimiz ve 36 ilçemizde başarıyla sürdürülen Açık Kapı biriminin yeni kurulduğu, başka kurum uygulamalarının rakibi veya alternatifi olduğu yönündeki iddiaların, gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır" denildi. 

"AÇIK KAPI UYGULAMASI 15 EKİM 2017 TARİHİNDE YURT GENELİNDE BAŞLATILMIŞ BİR PROJEDİR"İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grubu sözcüsü Dr. Suat Sarı tarafından bir radyo programında yapılan, 'Açık Kapı' uygulamasına ilişkin gerçekle bağdaşmayan beyanatlar nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur. Açık Kapı Uygulaması, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun talimatlarıyla İçişleri Bakanlığımızca 15 Ekim 2017 tarihinde yurt genelinde başlatılmış bir projedir. Bu proje sayesinde vatandaşlarımız, taleplerini doğrudan Valilikler ve Kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan Açık Kapı masalarına şahsen, internet üzerinden veya Açık Kapı Mobil uygulamasıyla yapabilmektedirler" denildi.

"BAŞVURULARIN YÜZDE 99'U CEVAPLANDIRILMIŞTIR"Açıklamada şu ifadelere yer verildi:  Uyuşturucuyla etkin mücadele amacıyla EGM, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan toplanan veriler, belirlenen vaka durumlarına göre proje üzerinden raporlanmaktadır. 2020 yılında İstanbul genelinde 813.260 vatandaşımız Açık Kapı'ya başvuru yapmış, başvuruların yüzde 99'u cevaplandırılmıştır. Açık Kapılara yapılan başvurularda dile getirilen sorun ve ihtiyaçlar ilgili kurumlarımıza en kısa sürede bildirilmekte ve kısa sürede başvuru sahibine bilgi verilmektedir. Valiliklerimiz, kaymakamlıklarımız, yerel yönetimlerimiz ve diğer kurumlarımızın 'Açık Kapı' ve benzeri uygulamaları, devletimizin insan odaklı görev anlayışının en tabi sonucudur ve başka türlü değerlendirilmesi insani ve vicdani değildir. İstanbul'da 2018 Yılı Mayıs ayından beri Valiliğimiz ve 36 ilçemizde başarıyla sürdürülen Açık Kapı biriminin yeni kurulduğu, başka kurum uygulamalarının rakibi veya alternatifi olduğu yönündeki iddiaların, gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


- İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title