İstanbul: Hagen-dazs Dondurmaları Artık Türkiye'de

İstanbul: Hagen-dazs Dondurmaları Artık Türkiye'de

1961'den bu yana yeni tatları keşfetme tutkusuyla sürekli gelişerek, tüm dünyada dondurma severlerin tek tercihi haline gelen Hagen-Dazs dondurmaları, 70 ülkeden sonra şimdi de Türkiye'de.

İstanbul: Hagen-dazs Dondurmaları Artık Türkiye'de

1961'den bu yana yeni tatları keşfetme tutkusuyla sürekli gelişerek, tüm dünyada dondurma severlerin tek tercihi haline gelen Hagen-Dazs dondurmaları, 70 ülkeden sonra şimdi de Türkiye'de.

Tüm dünyada kalite ve ürün çeşitliliği ile üst kalite (premium) dondurma pazarında lider konuma gelen Hagen-Dazs, Parkorman'da düzenlenen bir toplantıyla Türkiye pazarına 'merhaba' dedi. Nişfud Gıda A.Ş.'nin Türkiye temsilcisi olduğu ve dondurulmuş gıda sektörünün öncü isimlerinden Kerevitaş Gıda A.Ş. tarafından dağıtımı üstlenilen Hagen-Dazs dondurmaları, Haziran ayından itibaren üç farklı tip ve yedi farklı çeşitle pazardaki yerini alacak.

Tanıtım toplantısına, Nişfud Gıda A.Ş. Başkanı Osman Merzeci, Başkan Yardımcısı Serra Merzeci, Kerevitaş Genel Müdürü Ergun Akkaya ve Hagen-Dazs İş Geliştirme Müdürü Haris Kordas katıldı.

Toplantıda bir sunum yapan Hagen-Dazs İş Geliştirme Müdürü Haris Kordas, "Bugün dünyanın 70 ülkesinde satılan Hagen-Dazs dondurmaları haklı ününü, üstün kalite anlayışı, seçici ve titiz araştırmalarla elde edilen eşsiz tadı ile almıştır. Hagen-Dazs, yarattığı her ürün için insanda duyguları harekete geçirecek sihirli formüller arar. İşte bu yüzden Hagen-Dazs, kuruluşundan bu yana 'gerçek dondurma tadı' için sürekli mükemmelliğin peşindedir" dedi.

Toplantıda konuşma yapan Nişfud A.Ş. Başkan Yardımcısı Serra Merzeci ise, Hagen-Dazs'ın dünyada üst kalite dondurma pazarının lideri konumunda olduğunu belirterek, Hagen-Dazs dondurmalarını, tüketicilerin beğenisine sunmaktan sevinç duyduklarını dile getirdi.

Kerevitaş Genel Müdürü Ergün Akkaya da, Hagen-Dazs dondurmalarının Türkiye'deki ilk sezonunda sadece İstanbul'da çok seçkin satış noktalarında satılacağının altını çizdi. Amaçlarının her köşebaşındaki bakkala derin dondurucu vererek penetrasyon sağlamak olmadığını, Hagen- Dazs satacak satış noktalarının özenle seçildiğini ifade eden Akkaya, pazara girişlerinin ilk haftası olmasına rağmen tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirtti. Akkaya, "Mini boylar piyasada 4.5 YTL, büyük boylar ise 14.5 YTL'ye satışa sunulacak" dedi.

Hagen-Dazs'ın perakende ürünleri şu anda İstanbul'da tüm ulusal zincir marketlerde (Migros, Tansaş, Macro, Carrefour, Championsa, Gima) ve şarküteriler ile yerel marketlerde satışa sunulacak.

Dünya çapında 800'ü aşkın Hagen-Dazs Cafe'ye sahip marka, Türkiye'deki ilk Cafe'sini önümüzdeki günlerde Kanyon Alışveriş Merkezi'nde açacak. Hagen-Dazs Cafe'de 16 farklı dondurma çeşidi servis edilecek.

1970 yılında kurulan Kerevitaş, Türkiye'de perakende dondurulmuş gıda sektörünün öncüleri arasında yer alıyor. Kerevitaş, 1990 senesinde meyve&sebze, su ürünleri ve pizza çeşitleriyle SuperFresh markasını piyasaya sundu.